Obradowała Komisja Futsalu i Piłki Plażowej

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Futsalu i Piłki Plażowej. Omówiono zasady organizacji rozgrywek młodzieżowych, regulamin rozgrywek Futsalu i Piłki Plażowej oraz sprawy reprezentacji. Ustalono również harmonogram drużyn narodowych na pierwsze półrocze.

Obradowała Komisja Futsalu i Piłki Plażowej

Członków Komisji powitał Zbigniew Boniek. – Chciałbym, aby reprezentacje futsalu i plażówki miały swój wycinek w historii naszego futbolu. Nie o to chodzi, aby Kaziu (Kazimierz Greń – red.) ściągnął teraz do reprezentacji pięciu Brazylijczyków i żebyśmy wygrywali z najlepszymi. Nie! Najważniejsza jest popularyzacja tych dyscyplin, rozwój, system szkolenia. Abyśmy za dwa-trzy lata mieli fajne, zorganizowane rozgrywki, a także kadry narodowe – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Jako wiceprezes ds. szkoleniowych, chciałbym zapewnić, że dla mnie liczy się splendor każdej reprezentacji, która gra z orzełkiem na piersi. Zarówno tej „trawiastej, piaszczystej, halowej”, jak i kobiet czy mężczyzn – dodał również obecny na posiedzeniu Roman Kosecki.

20120805CSJP3002

Komisja pod kierownictwem przewodniczącego Kazimierza Grenia przez kilka godzin dyskutowała o zasadach organizacji rozgrywek, nowych regulaminach, a także planach reprezentacji na pierwsze półrocze. – Poziom futsalu został bardzo zaniedbany. Mamy zamiar krok po kroku wracać do dobrych tradycji i znowu zacząć wygrywać z najlepszymi – zapowiedział Greń.

Pewny siebie był również Tomasz Iwan, Przewodniczący Grupy ds. Piłki Plażowej, który tydzień temu wrócił z dwudniowego ogólnoświatowego sympozium FIFA Beach Soccer Workshop w Zurychu. – Polska reprezentacja plażowa należy do czołówki, zajmujemy szóste miejsce w Europie. Wszyscy się z nami liczą. Musimy taki poziom przynajmniej utrzymać – stwierdził.

Żródło: http://pzpn.pl