Rok temu Boniek dziękował kibicom Lecha. Dziś wypomina mu to spółka PL.2012+ – Futbolfejs

Spółka PL.2012+ zarządzająca Stadionem Narodowym oszacowała straty po finale Pucharu Polski na 100 tysięcy złotych. Spółka ma pretensje do PZPN o nieodpowiednie zabezpieczenie imprezy. I przypomina list, w którym rok temu Zbigniew Boniek chwalił kibiców Lecha.

PZPN i imiennie prezes Zbigniew Boniek zostali zaczepieni przez panią rzecznik spółki Monikę Borzdyńską, która na antenie TVN24 powiedziała prosto z mostu przypominając mecz sprzed roku: „Też race znalazły się na boisku. Niestety wtedy władze PZPN, a konkretnie prezes Boniek wystosował list do kibiców, w którym podziękował za oprawę i wskazał, że race mu nie przeszkadzają. Nawet mówił, że w jego sercu była radość po tym, jak widział, jaka była oprawa. My nie do końca cieszyliśmy się z ubiegłorocznego finału, bo tez ponieśliśmy straty. W tym roku było podobnie. No, ale jeśli było pozwolenie na wnoszenie materiałów pirotechnicznych, trudno się dziwić, że tak to się skończyło.”
Straty po tegorocznym finale spółka PL.2012+ oszacowała na około 100 tysięcy złotych i dziś pyta, kto jej zwróci te pieniądze. Uszkodzonych lub nadpalonych zostało 250 krzesełek na trybunach, zniszczona została część toalet, a także uszkodzona brama numer 10 (od strony, która była strefą zamkniętą, przeznaczoną dla zorganizowanych grup kibiców Lecha Poznań).

Pani rzecznik zauważyła także, że na bramkach przed wejściem zatrzymane zostały cztery osoby, które wnosiły materiały pirotechniczne. Jedna z nich miała przy sobie… około 50 rac. To tylko potwierdza, że przy tak hurtowych ilościach nie da się przepuścić osób wnoszący środki pirotechniczne bez przymknięcia oczu przez służby porządkowe.
O jakim liście Bońka mówiła pani rzecznik? Otóż w zeszłym roku, po finale, podczas którego także z trybun leciały race, Boniek wystosował pismo do Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. My cytujemy je za „Głosem Wielkopolskim”:
„Dzięki kibicom Lecha Poznań i ich fantastycznemu dopingowi oczy wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce mogły nacieszyć się wspaniałym widowiskiem, jakim był Mecz Finałowy (pisownia oryginalna – red.) Pucharu Polski. Wspaniały doping połączony z pracochłonnymi oprawami stworzył atmosferę piłkarskiego święta na Stadionie Narodowym.”

Co ciekawe, list ten został wystosowany równocześnie z decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN, która po finale nałożyła karę 25 000 złotych na Lecha Poznań za „rzucanie środków pirotechnicznych na płytę boiska”.
Coś tak nam się wydaje, że w tym roku już listu pochwalnego nie będzie. A jakie będą kary? Posiedzenie Komisji w czwartek.

Tak to wyglądało w czasie tegorocznego finału:

Autor wpisu:

źródło: http://futbolfejs.pl/ekstraklasa/rok-temu-boniek-dziekowal-kibicom-lecha-dzis-wypomina-mu-to-spolka-pl-2012/