Podziękowanie

Pan
Kazimierz Greń
Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Na ręce Pana Prezesa składamy gorące podziękowania za przyznanie darmowej puli biletów na mecze eliminacyjne w futsalu w Krośnie na dzień 21 marca dla Klubu Piłkarskiego Kaskada Kamionka. Umożliwiło to nam organizację wyjazdu dla trenującej młodzieży i dzieci w naszym Klubie. Dla większości z nich cała oprawa meczowa wywarła ogromne wrażenie, gdyż nigdy nie byli na tego typu wydarzeniach. Szczególnie wyjazd ten w pamięci zapadnie u tych najmłodszych, gdyż jeden z nich wygrał piłkę natomiast kolejny miał dostał możliwość wyprowadzenia na boisko Kapitana Reprezentacji Włoch.

W załączeniu przesyłamy wykonane zdjęcie z Panem Prezesem z częścią naszej grupy. Więcej zdjęć z tego wyjazdu znajduje się na naszym profilu na portalu facebook.

Pozdrawiamy:
Arkadiusz Fornek
Prezes Stowarzyszenia KP Kaskada Kamionkaobraz132

Spotkanie prezesów w Stalowej Woli

W Zajeździe „ Sezam „ w Stalowej Woli odbyło się coroczne spotkanie prezesów klubów działających w Podokręgu Stalowa Wola.
Gościem honorowym spotkania był prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, a gospodarzami prezes Podokręgu Zenon Krówka, sekretarz Podkarpackiego ZPN Edward Chmura i przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji podinsp. Janusz Śnios.
Na spotkaniu prezes Kazimierz Greń zapoznał przybyłych z całokształtem działalności związku, prowadzonych szkoleniach, kursach trenerów, spikerów, opieki medycznej oraz wydarzenia m.in. eliminacje mistrzostw Europy w Futsalu Serbia-2016, które rozegrane zostały w Krośnie, Gala Piłkarska czy obchody 70-lecia Podkarpackiego ZPN.
Omówiono bieżące sprawy dotyczące rozgrywek rewanżowej rundy wiosennej, Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu oraz właściwego funkcjonowania systemu Extranet.
Spotkanie przebiegało w rzeczowej atmosferze.
Miłym akcentem było wręczenie złotej odznaki Podkarpackiego ZPN dla Prezesa KS Harasiuki Mariusza Jednacza oraz przekazanie upominku, koszulki reprezentacji Polski dla przedstawiciela Policji za wzorową współpracę dla zapewnienia bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich.

Reprezentacja Polski Kobiet WU-19 na Podkarpaciu

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zaprasza kibiców na dwa spotkania, które reprezentacja Polski WU-19 rozegra z rówieśniczkami ze Słowacji.
Pierwszy mecz zostanie rozegrany 8 kwietnia o godz. 17.00 na Izo-Arenie w Boguchwale, a rewanż 10 kwietnia. godz. 11.00 ma stadionie Crasnovii w Krasnem.

Polska: Michał Kubik 4’, Mammarella Stefano 9’ (samobójcza), Igor Sobalczyk 17’

Ponad półtora tysiąca widzów przyszło kibicować polskiej drużynie w ostatnim meczu turnieju. Znając wynik meczu Białoruś – Finlandia Polacy mieli jasność, co trzeba zrobić, by dostać się do baraży. Zadanie nie było łatwe, bo wygrać dwoma bramkami (takie zwycięstwo dawało drugie miejsce w końcowej tabeli) z mistrzem Europy to sztuka nie lada.
Zaczęliśmy wyśmienicie, bo już w czwartej minucie po indywidualnej akcji Kubika było 1:0. Nie cieszyliśmy się długo prowadzeniem, bo tylko kilkanaście sekund. Szybka kontra Włochów i kapitan drużyny Lima doprowadził do wyrównania. Prowadzenie otwartej gry w przeciwko drużynie tej klasy co nasi rywale, groziło utratą kolejnych bramek. I tak się stało.
Polacy nie złożyli jednak broni. Rozegrali, pomimo końcowej porażki najlepszy mecz w turnieju. Remisowy wynik do przerwy 3:3 dawał jeszcze cień nadziei. Niestety, po przerwie Włosi kontrolując wydarzenia na boisku dołożyli jeszcze trzy trafienia, z czego ostatnie pół minuty przed końcowym gwizdkiem.
Awans do finałów, które zostaną rozegrane w 2016 w Serbii wywalczyli Włosi, a drugie miejsce premiowane udziałem w barażach Białorusini. Zapewnili sobie to w ostatnim spotkaniu pokonują solidny zespół Finlandii 2:0.
Trenerzy wszystkich drużyn, a także delegat UEFA przekazali na ręce przewodniczącego Kazimierza Grenia wyrazy uznania za kapitalną organizację turnieju rangi europejskiej.

_DSC9554 _DSC9569

Futsal – eliminacje Mistrzostw Europy – Krosno

Chęci okazały się niewystarczające

Polska – Finlandia 2:3 (1:1)

Polska: Wojciechowski Sebastian 18’, Popławski Artur 27’

Finlandia: Kytölä Mikko 13’, Kytölä Jukka 26, Pakola Joni 30’’

Już w piątej sekundzie spotkania Polacy mogli stracić bramkę po niesygnalizowanym strzale z dystansu Mikka Hosio, ale kapitalnie wybronił ten strzał Rafał Krzyśka. Przez całą mijającą połowę, drużyny znając wagę spotkania, prowadziły otwartą grę, atakując przeciwnika posiadającego piłkę już na jego połowie. Polacy próbowali rozgrywać piłkę, a Finowie, podobnie jak z Włochami, gustowali się po dwóch trzech krótkich wymianach w długich podaniach przez całe boisko. Jedno z takich zagrań zakończyło się podyktowaniem rzutu wolnego, a ten świetnie rozegrany zamienił na bramkę Kytölä Mikko. Na wyrównanie czekaliśmy pięć minut. W osiemnastej minucie po indywidualnej akcji pod bramką rywala gola zdobył Sebastian Wojciechowski.

Druga połowa to walka na całym boisku, liczne faule i bramki. Niestety. Finowie strzeli dwie, Polacy odpowiedzieli jedną. Przez siedem minut nas rywale grali z pięcioma faulami. Szkoda, że nie udało się znaleźć kolejnych przewinień, z których każdy z nich w myśl przepisów dawał Polakom przedłużony rzut karny.

Była wprawdzie taka sytuacja, kiedy wychodzący sam na sam z bramkarzem Michał Kubik został brutalnie zatrzymany przez rywala, sędzia jednak inaczej zinterpretował to wydarzenie, karząc Kubika żółtą kartką za wymuszanie faulu.

W tabeli po dwóch dniach zajmujemy trzecie miejsce, a szanse na awans lub baraże teoretycznie istnieją.

Zawodnicy, poprzez swojego kapitana Artura Popławskiego, zdobywcy drugiej bramki po dograniu z autu, zapowiadają, że w meczu przeciwko mistrzom Europy Włochom dadzą z siebie nie sto, a dwieście procent.

Białoruś – Włochy 1:2 (0:1)

Białorusini znając klasę przeciwnika i układ w tabeli po pierwszy dniu, zagrali bardzo uważnie w obronie.

Mecz był dość wyrównany. Białorusini pokazali charakter. Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym i po błędzie bramkarza Churylina zaliczona, jako samobójcza. W drugiej połowie prostymi środkami grający Włosi zdobyli drugiego gola, którego z kilkunastu centymetrów dokładając nogę zdobył Giasson Daniel. Honorowego gola bramka dla Białorusi strzelił z rzutu wolnego kapitan drużyny Chernik Aliaksandr.

_DSC9495 _DSC9497

Futsal –eliminacje Mistrzostw Europy – Krosno

Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Kazimierz Greń:

– Wczorajszy mecz z Białorusią mieliśmy wygrać. Niestety zakończył się bezbramkowym remisem. W szansach bramkowych oceniam go na 60-40 % dla naszych rywali. Dziś jest mecz decydujący. Gramy z Finlandią. Remis lub porażka zamknie nam drogę nie tylko do awansu, ale najprawdopodobniej także do drugiego miejsca premiowanego udziałem w barażach.

Finowie pokazali podczas pierwszej połowy z Włochami, że zwycięstwo z nimi nikomu łatwo nie przyjdzie. Choć odbiegali umiejętnościami technicznymi od mistrzów Europy, zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

W razie wygranej zaczniemy także liczyć bramki, które mogą zadecydować o układzie grupy i końcowym sukcesie.

12

Włochy – Finlandia 4:0 (0:0)

Włosi przeważali całe spotkanie, ale nie mogli otworzyć wyniku. Po zdobyciu pierwszej bramki, już rozluźnieni kontrolowali przebieg gry. Przedłużony rzut karny wybronił fiński bramkarz Juha Ojanperä.

Polska – Białoruś  0:0 (0:0)

Pierwsze spotkanie Polacy rozpoczęli w składzie: Krzyśka, Wojciechowski, Popławski, Krawczyk, Marciniak. Wyrównana gra przez praktycznie całą połowę. W 16 minucie trener Białorusi Ignatik wziął czas, by ustalić taktykę na końcówkę pierwszej połowy. Obraz gry nie uległ jednak zmianie z uwagą, że to Polacy w ostatnich dwóch minutach oddali dwa niebezpieczne strzały (Kubik, Popławski).

Druga połowa to szybki mecz pełen sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska. Typowa gra do pierwszego trafienia, choć nie kunktatorska. Obydwa zespoły szukały szansy na pierwsze trafienie i żaden nie znalazł. Połowiczny sukces nie sprawił satysfakcji nikomu.

– Szanujemy ten remis, jutro powalczymy o pierwsze zwycięstwo – powiedział po meczu trener A. Bucciol.

_DSC9439 _DSC9442

Futsal – Eliminacje Mistrzostw Europy Krosno

Od jutra najważniejsza tegoroczna futsalowa impreza w Polsce! Biało-czerwoni grają o awans na przyszłoroczne Euro. Wszystkie mecze Polaków można będzie zobaczyć na żywo w kanale Łączy nas piłka. Kibicujcie naszym!