Kurs UEFA Futsal B zakończony

- Historyczny, bo pierwszy kurs trenerów UEFA Futsal B uważam za zakończony – taką tradycyjną formułą pożegnał trzydziestu słuchaczy Przewodniczący Futsalu I Piłki Plażowej Kazimierz Greń. Czwarta sesja, która była zjazdem egzaminacyjnym przyniosła certyfikaty i uprawnienia wszystkim uczestnikom kilkumiesięcznego szkolenia.
Dyrektor Piotr Maranda podsumował kurs, jako wielki sukces organizacyjny, a delegaci UEFA Paolo Piani i Venancio Jose Lopez potwierdzili tą tezę deklarując, że dadzą temu wyraz w stosownych raportach do UEFA.

Spotkanie ze Stanem Borysem

Przed wylotem na mecze kadry U-21 do Portugalii spotkałem na lotnisku w Warszawie swojego wieloletniego przyjaciela Stana Borysa. Obaj przecież wychowaliśmy się w Rzeszowie. To krótkie spotkanie dało nadzieję na kolejne, gdyż jak mnie Stan poinformował w maju i wrześniu będzie koncertował w Rzeszowie. Już dziś gorąco polecam te artystyczne wydarzenia z naszym światowej sławy krajanem w roli głównej.

IV-ligowcy rozmawiali o rundzie wiosennej

W środę, 25 lutego w hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyło się spotkanie klubów YesSport IV ligi podkarpackiej. Dotyczyło ono spraw organizacyjnych, związanych z rundą wiosenną sezonu 2014/15.
W briefingu wzięli udział przedstawiciele Podkarpackiego ZPN: prezes Kazimierz Greń, wiceprezes Marek Hławko, przewodniczący Wydziału Gier Piotr Pezdan oraz członek Kolegium Sędziów Krzysztof Lipczyński.
W spotkaniu oprócz licznie przybyłych reprezentantów klubów, wzięli także udział przedstawiciele policji w osobach nadkomisarza Grzegorza Wojtasa i podkomisarza Macieja Gawrysia oraz reprezentujący sponsora IV ligi – firmę YesSport – Jakub Figa.
Na spotkaniu omówiono terminarz pozostałych do rozegrania kolejek w rundzie wiosennej. Były też poruszane kwestie regulaminu rozgrywek, bezpieczeństwa podczas spotkań ligowych oraz sprawy związane z sędziowaniem zawodów.
– Dyskusja była bardzo rzeczowa i merytoryczna – powiedział Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego ZPN. – Rozmawialiśmy o wielu kwestiach, jako organizator rozgrywek z uwagą wysłuchaliśmy przedstawicieli klubów. Zawsze bowiem dążymy do tego, by promować dobre pomysły płynące ze środowiska piłkarskiego i podnosić poziom rozgrywek tak sportowy jak i organizacyjny.
Przypominamy, że rozgrywki YesSport IV ligi podkarpackiej wznowione zostaną 21 marca, a ich zakończenie nastąpi 13 czerwca.

Młodzieżowe Mistrzostwa Podkarpacia w futsalu

W miniony weekend Hala Sportowa Publicznego Gimnazjum w Tyczynie ponownie była areną zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu. Tym razem w szranki stanęli zawodnicy do lat 14 i 12. W kategorii U-14 bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna Górala Tryńcza, przed Grunwaldem Budziwój i zespołem Heiro Rzeszów. Natomiast wśród zawodników do lat 12 tryumfowała pierwsza drużyna rzeszowskich Ziomków, wicemistrzostwo zdobyli zawodnicy Unii Nowa Sarzyna, natomiast brązowe medale zawisły na szyjach zawodników Ziomków II.
Dodatkowo podczas rozdania nagród sobotniego turnieju miała miejsce> miłą uroczystość. Srebrną odznaką Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej został nagrodzony Ryszard Domino – wiceprezes ds. młodzieży MKS Strug Tyczyn, główny pomysłodawca i koordynator zimowych turniejów> organizowanych przez klub z Tyczyna od kilku lat.
Honorowy patronat nad Młodzieżowymi Mistrzostwami Podkarpacia objął prezes Kazimierz Greń. Nagrody wręczał wiceprezes Zarządu Podkarpackiego ZPN Marek Hławko oraz burmistrz Tyczyna – Janusz Skotnicki.

IV Edycja Halowej Ligi Dynowa

W dniu 21.02.2015r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zespole Szkół w Dynowie odbył się finał IV Edycji Halowej Ligi Dynowa. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń. Po trwających trzy miesiące zmaganiach, w których wzięło udział kilkadziesiąt zespołów, zwycięzcą Halowej Ligi został po raz czwarty z rzędu Drink Team Dynów, który w finale pokonał rewelację rozgrywek ZaSanie Dąbrówka Starzeńska. Trzecie miejsce zajęli Blokersi Dynów.
Uroczystego wręczenia pucharów i medali w towarzystwie Burmistrza oraz samorządowców dokonał Sekretarz Podokręgu Rzeszów Kamil Hajduk.
Wszystkim osobom działających w Stowarzyszeniu Aktywny Dynów, które przyczyniły się do organizacji i propagowania futsalu w powiecie rzeszowskim życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Obradowały kluby III ligi

W wtorek, 24 lutego w hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyło się spotkanie klubów III ligi podkarpacko-lubelskiej. Dotyczyło ono spraw organizacyjnych, związanych z rundą wiosenną sezonu 2014/15.
W briefingu wzięli udział przedstawiciele obu związków współprowadzących rozgrywki. Podkarpacki ZPN reprezentowali prezes Kazimierz Greń, wiceprezes Marek Hławko, przewodniczący Wydziału Gier Piotr Pezdan oraz przewodniczący Kolegium Sędziów Rafał Sawicki. Lubelski ZPN przysłał delegację na czele z prezesem Zbigniewem Bartnikiem, wiceprezesem Stanisławem Pryciukiem, przewodniczącym Wydziału Gier Konradem Krzyszkowskim oraz przewodniczącym Wydziały Dyscypliny Andrzejem Kuśmierczykiem.
W spotkaniu oprócz licznie przybyłych reprezentantów klubów III ligi podkarpacko-lubelskiej, wzięli także udział przedstawiciele policji w osobach nadkomisarza Grzegorza Wojtasa i podkomisarza Macieja Gawrysia.
– Cieszę się, że możemy się w tym gronie po raz kolejny spotkać i merytorycznie porozmawiać o problemach, bolączkach, ale także i pozytywach związanymi z rozgrywkami III ligi – powiedział Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego ZPN. – Chciałbym przy tej okazji podkreślić znakomitą współpracę z Lubelskim ZPN i policją, dzięki czemu nasze rozgrywki prowadzone są w pełni profesjonalnie i bez żadnych zakłóceń.
Na spotkaniu omówiono terminarz pozostałych do rozegrania kolejek w rundzie wiosennej. Były też poruszane kwestie regulaminu i bezpieczeństwa podczas spotkań ligowych.
Przypominamy, że rozgrywki III ligi podkarpacko-lubelskiej wznowione zostaną 14 marca, a ich zakończenie nastąpi 6 czerwca. Mistrz III ligi podkarpacko-lubelskiej o awans do II ligi będzie walczył w dodatkowym barażu.

_DSC9158

Podkarpacki ZPN szkoli trenerów

Kolejna grupa kursantów (w tym roku już druga) zdobyła licencje trenera UEFA B. Tym razem blisko trzydziestu słuchaczy przystąpiło do egzaminów kończących blisko trzymiesięczne zajęcia teoretyczne i praktyczne.

_DSC9091

Kurs trenerów UEFA Futsal B – sesja IV

W Rzeszowie rozpoczęła się IV sesja pierwszego w Europie kursu trenerów UEFA Futsal B. Sesja ta jest ostatnim egzaminacyjnym spotkaniem słuchaczy. Przez trzy dni kursanci napiszą testy, przeprowadzą praktyczne zajęcia treningowe i będą zdawać egzamin ustny. Słuchaczy przywitał i życzył udanych egzaminów prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń.
W skład komisji egzaminacyjnej wchodzą: członek Komisji Technicznej PZPN Piotr Maranda- przewodniczący, delegaci UEFA Włoch Paolo Piani i Hiszpan Venancio Jose Lopez, trenerzy reprezentacji Polski Andrea Bucciol, Andrzej Bianga, Gerard Juszczak i członek Komisji Technicznej PZPN Henryk Rożek.

Zebranie działaczy Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu

W Jarosławiu  odbyło się zebranie szkoleniowe z prezesami i działaczami klubów sportowych z terenu powiatu jarosławskiego, przemyskiego i lubaczowskiego  zorganizowane przez Zarząd Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. W spotkaniu udział wzięli również  zaproszeni goście. Prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Jarosławia i Przeworska oraz Członkowie Zarządu, Wydziałów i Komisji OZPN w Jarosławiu.