LZS Skołoszów odebrał nowe stroje

Kolejny klub czwartoligowy w nowym sezonie zagra w nowiutkich strojach. Komplety firmy Adidas ufundowane na mocy porozumienia Pod. ZPN z firmą YesSport odebrali z rąk prezesa Kazimierza Grenia i członka zarządu Ryszarda Brody prezes LKS Skołoszów Janusz Rawski. Świetnie radzącemu sobie w rozgrywkach ligowych beniaminkowi ze Skołoszowa życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

_DSC8668

Turniej o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Mielcu

W niedzielę 1 lutego w hali mieleckiego MOSiRu rozegrany zostanie ogólnopolski turniej piłkarski „O Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.– Pana Kazimierza Grenia”. W imprezie rywalizować będzie dziesięć ekip rocznika 2003, w tym dwie drużyny gospodarzy – Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje MOSiR Mielec, prowadzone przez legendę mieleckiej piłki – Włodzimierza Gąsiora. Oprócz „mieleckich Orłów” zagrają: Siarka Tarnobrzeg, Unia Tarnów, Granat Skarżysko-Kamienna, Igloopol Dębica, FA Busko-Zdrój, Soccer Ropczyce, TAP Tarnów, Stal Stalowa Wola.

Początek zmagań o godzinie 9:00, planowane zakończenie ok. 16:30.
Zapraszamy

O Puchar K.Grenia

Kurs trenerów UEFA Futsal B – III edycja

Od poniedziałku w Rzeszowie są prowadzone zajęcia w ramach III edycji kursu UEFA Futsal B. W imieniu organizatorów, przybyłych słuchaczy przywitał prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, dyrektor Piotr Maranda i kierownik kursu Henryk Rożek.

Zaproszenie prezesa K. Grenia przyjął i poprowadził wykład Trener Edukator UEFA, równocześnie trener reprezentacji Hiszpanii (brązowi medaliści mistrzostw Europy) Venancio Lopez. Jego profesjonalne prelekcje na temat zadań i obowiązków poszczególnych zawodników w różnych systemach gry przybliżyły uczestnikom kursu sporo nowatorskich rozwiązań szkoleniowych. W części praktycznej prowadzonej przez Venancio Lopeza miał okazję zaprezentować się zespół seniorów Heiro Rzeszów.
Kurs trenerów zorganizowany na Podkarpaciu jest jak do tej pory jedynym w Polsce, na którym prelegentami było trzech trenerów reprezentacji narodowych drużyn europejskich.
Swój panel tematyczny mieli także przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego w tym jego właściciel Arkadiusz Rząsa.

Mielczanie brylują na Węgrzech

Znakomicie zaprezentowały się drużyny AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, podczas rozgrywanego w węgierskim Debreczynie turnieju międzynarodowego OTP Kup. W imprezie, w której rywalizowało ponad 180 ekip z Węgier, Serbii, Rumunii, Słowacji i Ukrainy najlepsi z rocznika 2006 okazali się chłopcy trenera Pawła Mrozika. W najlepszej czwórce w kategorii 2007 uplasowali się podopieczni trenera Dariusza Szadego, a rocznik 2005 trenera Cyganowskiego sklasyfikowany został na czwartej pozycji w „Bronze OTP Cup”.

1 2Podopieczni AP Piłkarskie Nadzieje MOSiR Mielec, mieli okazję rywalizować z tak renomowanymi drużynami jak OFK Belgrad z Serbii, rumuńskim Cluj, czy węgierskim Debrecen VCS, które rok temu rywalizowały w elitarnej Lidze Mistrzów oraz tak znanymi markami jak MTK Budapeszt, Ferencvaros, Tatran Presov.

Niezwykle emocjonujący był mecz mielczan w kategorii 2006 z gospodarzami, który decydował o zwycięstwie w turnieju. Mielczanie początkowo mocno zepchnięci do defensywy dali sobie szybko strzelić dwie bramki, pokazując charakter i wolę walki zdołali się jednak podnieść i odpowiedzieli hattrickiem Kuby Wójcika, przechylając szalę zwycięstwa na własną korzyść. Tym samym uplasowali się na najwyższym stopniu podium w gronie 24 ekip.

W przerwie między rozgrywkami młodzi zawodnicy odwiedzili największy na Węgrzech aquapark, oraz zwiedzali okolicę z przepiękną starówką i nowoczesnym stadionem piłkarskim na czele.

Należy nadmienić, iż reprezentująca Podkarpacie drużyna z Mielca była jedyną ekipą z Polski. Udział w turnieju dla mieleckich zawodników był okazją do sprawdzenia się w gronie bardzo mocnych zagranicznych ekip oraz niewątpliwą promocją Mielca na arenie międzynarodowej. Trenerzy AP Piłkarskie Nadzieje dzięki takim wyjazdom mogli nawiązać współpracę z innymi klubami, które być może niedługo zagoszczą na turniejach organizowanych w Mielcu.

Warsztaty szkoleniowe sędziów

W Chotowej odbyły się – według opinii uczestników – bardzo udane warsztaty szkoleniowe dla sędziów zrzeszonych w Podkarpackim ZPN. W zajęciach uczestniczyło 70 osób: uczestnicy programu Talent-Mentor, sędziny i sędziowie III / IV ligi oraz kierownicy grup szkoleniowych. Gośćmi honorowymi byli wiceprezes Pod. ZPN odpowiedzialny za działanie Kolegium Sędziów Marek Hławko, wiceprezes Zenon Krówka i sekretarz związku Edward Chmura. Ciekawe zajęcia prowadził sędzia zawodowy Tomasz Musiał, który swoją umiejętnością przekazu zmuszał słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Drugim prelegentem był obserwator III ligi kolega Marek Guzik.
– Popieram takie inicjatywy i jako związek wspomożemy każdą formę szkolenia, która przełoży się na podniesienie poziomu rozstrzygania podczas zawodów i ułatwi awanse w hierarchii sędziowskiej naszym arbitrom – powiedział prezes Kazimierz Greń.
– Mam nadzieję, że zdobyta wiedza będzie spożytkowana przez sędziów na boiskach w zbliżającej się rundzie – powiedział przewodniczący kolegium Rafał Sawicki.

III edycja kursu trenerów UEFA Futsal B

Niecodzienny gość będzie wykładowcą dla słuchaczy trzeciej edycji kursu UEFA Futsal B, który trwa od poniedziałku w Rzeszowie. Na zaproszenie prezesa Kazimierza Grenia nowoczesne rozwiązania taktyczne omawiał będzie Hiszpan Venancio Lopez.
Goszczący w Rzeszowie wykładowca jest trenerem reprezentacji Hiszpanii i trenerem edukatorem UEFA.

specjalny_gosc

Kurs Trenerów UEFA B

Dzień 18 stycznia 2015 r. był dniem szczególnym dla 32 uczestników kursu wyrównawczego Trenera UEFA B. W tym dniu miał miejsce egzamin końcowy kursu. Wszyscy kursanci ukończyli kurs pozytywnie, co świadczy o dobrze przeprowadzonym procesie szkoleniowym. Komisja egzaminacyjna w składzie Piotr Maranda – przewodniczący Komisji, Janusz Białek, Robert Solnica, Zbigniew Hariasz oraz Henryk Rożek – kierownik kursu, bardzo wysoko oceniła przygotowanie merytoryczne kursantów do egzaminu. Przypominamy, iż jest to pierwszy kurs przeznaczony dla instruktorów sportu, specjalność piłka nożna pozwalający uzyskać kwalifikacje UEFA B. Wyrównując swoje kwalifikacje kursanci będą mogli przystąpić do kursu UEFA A organizowanego również przez Podkarpacki ZPN.
– Cieszy mnie, że z kursów organizowanych przez nasz związek, coraz częściej korzystają trenerzy z ościennych województw. To znak, że podchodzimy w sposób profesjonalny do naszych inicjatyw szkoleniowych – wyraził opinię prezes Kazimierz Greń.

obrobiony

Kurs trenerów UEFA C

Szkolenie w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej nie zwalnia tempa.
– Kładziemy duży nacisk w tym obszarze naszej działalności – mówi prezes Kazimierz Greń.
W dniu 18 stycznia 2015 r. miał miejsce egzamin końcowy kursu trenerów UEFA C. W sumie 32 kursantów wykazało się bardzo dobrą wiedzą pozwalającą uzyskać dyplom trenera UEFA C, który w obecnym systemie szkolenia PZPN jest pierwszym krokiem kwalifikacji trenerskich. Komisja egzaminacyjna mobilizując kursantów, życzyła im dużo cierpliwości w szkoleniu dzieci i seniorów amatorów.

obrobiony

Rekonesans w Czarnogórze

Do eliminacji mistrzostw Europy w futsalu pozostały niespełna dwa miesiące. By rozeznać sportową siłę potencjalnych przeciwników polskiej reprezentacji przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń i trener Andrea Bucciol obserwowali gry w turnieju preeliminacyjnym w Czarnogórze. Wyłonił on czwartą drużynę naszej grupy, a została nią Finlandia. Turniej obserwował także trener reprezentacji Włoch, aktualnych mistrzów Europy Roberto Menichelli. Stąd też jedna z pamiątkowych fotografii, na której widzimy od lewej: przewodniczący Kazimierz Greń, trener reprezentacji Czarnogóry, Chorwat Martic Mico, trener reprezentacji Polski, Włoch Andrea Bucciol i wspomniany Roberto Menichelli.

g_IMG_1180

KOLEJNY SĘDZIA FUTSALU Z PODKARPACIA NA SZCZEBLU CENTRALNYM.

Egzaminy sędziów I ligi oraz kandydatów na sędziów futsalu szczebla centralnego – Spała 18.01.2015 rok.

Miło nam poinformować, iż do sędziów futsalu szczebla centralnego, reprezentujących Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, dołączył kolega Jacek CHMIEL – KS DĘBICA, który w dniu 18.01.2015 roku w Spale, zaliczył egzamin kondycyjny oraz teoretyczny.

Jednocześnie nominację do Grupy Sędziów Futsalu TOP AMATOR, pozwalający prowadzić zawody EKSTRAKLASY FUTSALU otrzymali koledzy Paweł Wałęga oraz Jan Gawle – KS DĘBICA.

- Cieszy, że polityka szkoleniowa prowadzona w regionie owocuje wymiernymi sukcesami podkarpackich arbitrów – powiedział przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń

Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia oraz samych trafnych decyzji podczas prowadzonych zawodów.

futsal pzpn