Turniej Czterech Narodów – Kwidzyn Z przesłaniem do młodzieży

Podczas dnia przerwy w Turnieju Turnieju Czterech Narodów delegacja polskiej reprezentacji w składzie: przewodniczący Kazimierz Greń, trener Andrzej Bianga, zawodnicy Bartłomiej Nawrat, Maciej Kiełpiński i Łukasz Biel udali się do Malborskiego Ośrodka Wychowawczego Młodzieży na spotkanie z wychowankami tej placówki. Przedstawiciele reprezentacji Polski wręczyli młodzieży sporo gadżetów Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale nie to było najważniejsze. Dla kilkudziesięciu chłopców, w wieku od 12 do 18 lat, którym los poplątał życiowe ścieżki, ważniejsze było spotkanie z ludźmi z niedostępnego im, na co dzień świata, możliwość rozmowy i wynikającej z nich nadziei, że życie każdemu z nich może przynieść spełnienie wszelkich marzeń, o ile wystarczy im w życiu wytrwałości, zaangażowania, pracowitości i woli walki.

W zespole siła

Na zgrupowaniu kadry futsalu połączonym z Turniejem Czterech Narodów trzech zawodników obchodziło urodziny. Pamiętali o tym ich koledzy z zespołu oraz kadra szkoleniowo-kierownicza. Życzenia oraz trzy wspaniałe torty od kolegów odebrali Daniel Krawczyk, Dominik Śmiałkowski oraz Marcin Mikołajewicz, a przewodniczący Kazimierz Greń obdarował swoich zawodników gadżetami sportowymi.
Tak miłe gesty z pewnością zbudują silne, pozytywne relacje, które w przyszłości przełożą się na jeszcze lepszą współpracę podczas ważnych spotkań sportowych.

FUTSAL: DRUGIE MIEJSCE POLAKÓW

Po trzymającym w napięciu do samego końca meczu kończącym Turniej Czterech Narodów w Kwidzynie, biało-czerwoni przegrali ze Słowenią 3:4 (1:1) i zakończyli rozgrywki na drugim miejscu.

Faworyzowani Słoweńcy bardzo szybko, bo już w 2. minucie gry wyszli na prowadzenie, a gola zdobył Rok Mordej. Polacy doprowadzili do wyrównania w 16. minucie gry po strzale Marcina Mikołajewicza.
Druga połowa przyniosła ogromne emocje. Prawdziwe trzęsienie ziemi nastąpiło tuż po 31. minucie. Najpierw gola dla Słoweńców zdobył Alen Fetić, a chwię później wyrównał Michał Kubik. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach bramkę na 3:2 dla Słowenii strzelił Denis Totośković.
W samej końcówce Polacy gonili wynik i zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Niestety, na 37. sekund przed końcową syreną błąd w rozegraniu piłki został wykorzystany przez Mordeja, który strzałem do pustej bramki zdobył czwartego gola dla Słowenii.
Biało-czerwoni jednak nie poddali się i do samego końca walczyli o remis, który dawałby im zwycięstwo w całym turnieju. Na 16. sekund przed końcem meczu kontaktową bramkę strzelił Kubik. Na osiągnięcie remisu zabrakło już czasu…
Słowenia wygrała turniej z kompletem punktów. Polska była druga. Trzecie miejsce zajęła Walia, która dzisiaj pokonała Grecję 4:2.
– Szkoda tego ostatniego meczu. Graliśmy dobrze i Słoweńcy byli w naszym zasięgu. Chcemy rewanżu, ale najlepiej, aby nastąpił on na najbliższych mistrzostwach Europy – powiedział po meczu Michał Kubik.
Polska – Słowenia 3:4 (1:1)
Bramki: Mikołajewicz (16.), Kubik (32. i 40.) – Mordej (2. i 40.), Fetić (31.), Totośković (33.).

druzyna

Sędzia Rafał Greń doceniony i wyróżniony

Przed meczem o mistrzostwo III ligi pomiędzy Wólczanką Wólka Pełkińska a JKS Jarosław miała miejsce miła uroczystość uhonorowania najlepszego sędziego Podkarpacia.
W rankingu największego dziennika Podkarpacia GC Nowiny, za sezon 2013/ 2014 tytuł ten przypadł Rafałowi Greniowi.

IU3A0184

Grała cała Polska! Podkarpacki ZPN na wysokim drugim miejscu w rankingu!

Specjalnie dla Was, co tydzień, po każdej kolejce, przygotowujemy podsumowanie liczbowe wyników, które zostały wprowadzone do naszego systemu – od „Żaka” do ekstraklasy!

Poniżej znajdziecie mapę Polski, na której umieściliśmy całkowitą liczbę meczów oraz procent uzupełnionych wyników w poszczególnych województwach. Wszystkie dane są na bieżąco zliczane przez system EXTRANET.

1111

Futsal – Turniej Czterech Narodów – Kwidzyn – dzień drugi

DSC01819Polska – Grecja 6:1 (3:0)

Drugi dzień turnieju i drugie wyraźne zwycięstwo Polaków. Doskonale prezentuje się nasza reprezentacja na tle drużyn biorących udział w tych zawodach. Równą formę utrzymują Kiełpiński (4`) i Budniak (8` i 19`) – strzelcy bramek w pierwszej połowie.

Pozostałe bramki strzelali: Pater (27`), Marciniak (30`), Mikołajewicz(32`). Honorową bramkę dla Greków zdobył w 35 minucie Mantis po szkolnym błędzie Popławskiego w obronie.

We wcześniejszym spotkaniu Słowenia wygrała z Walią 5:1 (3:1).

Po pierwszych dwóch meczach w tabeli prowadzi Polska przed Słowenią.

Trener Bucciol daje pograć wszystkim zawodnikom, by sprawdzić ich przydatność do ostatecznego składu, który będzie grać w spotkaniach eliminacyjnych. Musimy wykluczyć jakiekolwiek ryzyko błędu – przyznał po spotkaniu przewodniczący Kazimierz Greń.

Jutro dzień przerwy, a we wtorek kolejne mecze transmitowane na żywo. O 16.00 gra Walia z Grecją, a turniejowe zmagania o godz. 19.00 zakończą występem przeciwko Słowenii Polacy. Będzie to mecz prawdy weryfikujący prawdziwą wartość naszej reprezentacji. Zapraszamy.