Kurs medyczny pierwszej pomocy

Kolejny kurs medyczny dla podkarpackich klubów odbył się w Rzeszowie. Osiemnastu słuchaczy przywitał prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń oraz dyrektor Pogotowia Ratunkowego Andrzej Kwiatkowski.

Kurs obejmujący trzy godziny wykładów i dwie godziny zajęć praktycznych został przeprowadzony w sposób profesjonalny przez sanitariusza pogotowia. Wszyscy słuchacze otrzymali certyfikaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ze strony związkowej stronę organizacyjną i nadzór nad szkoleniem sprawował wiceprezes Tadeusz Kulik i Mariola Stachowicz.

- Oby nabyta wiedza i umiejętności, nigdy nie miały okazji być w praktyce wykorzystywane podczas zawodów sportowych – wyrażał życzenie prezes Greń.

1

_DSC7603 _DSC7606

_DSC7604 _DSC7605

Mistrzostwa Podkarpacia chłopców U- 16 o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN

W dniach 26/27.09.2014r. na obiektach Klubu Łowiska i Kamienia odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia chłopców U-16 z udziałem: OZPN Krosno, OZPN Jarosław oraz Podokręgów Stalowa Wola, Rzeszów, Dębica.
Przy pięknej pogodzie i wspaniałej organizacji mistrzem Podkarpacia została drużyna Podokręgu Rzeszów. Drugie miejsce wywalczył OZPN Krosno, a trzecie OZPN Jarosław.
Puchary, statuetki, medale dla wszystkich zawodników oraz nagrody rzeczowe w imieniu prezesa Podkarpackiego ZPN wręczyli wiceprezesi związku Zenon Krówka i Wiesław Lada oraz sekretarz zarządu Edward Chmura .
Najlepszym zawodnikiem został wybrany: Jakub Tabor – Podokręg Rzeszów
Najlepszym strzelcem: Jakub Marunek – Podokręg Rzeszów.
Najlepszy bramkarz – Jakub Lichoń – OZPN Krosno.
W imieniu organizatorów Edward Chmura podziękował władzom gminy Kamień, działaczom klubów Łowiska i Kamienia za pomoc logistyczno- organizacyjną oraz gospodarzom za wspaniałe warunki pobytu w „Kasztelu na Ursynowie” w Łowisku.
Mistrzostwa Podkarpacia U-16 były przeglądem najlepszych zawodników pod kątem tworzenia kadr Podkarpacia i są stałą imprezą organizowaną przez Podkarpacki ZPN w różnych kategoriach wiekowych utworzonych na bazie OZPN i Podokręgów.
Turniej został częściowo dofinansowany przez Urząd Marszałkowski.

 DSC7304

 DSC7321

Akademia Młodych Orłów rozpoczęła swoja działalność Rzeszowie

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie Akademii Młodych Orłów. Przecięcia wstęgi dokonali prezydent miasta Rzeszowa Stanisław Sienko i prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń. AMO to inicjatywa oparta na trójstronnym porozumieniu pomiędzy PZPN-em, władzami miasta i Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej.
W rzeszowskiej akademii pod okiem szkoleniowców trenować będzie ponad setka dzieci od sześciu do jedenastu lat.
Pierwsze dwa dni funkcjonowania szkółki wypełnił nabór do trzech grup wiekowych. Chłopcy zaliczali testy sprawnościowo- techniczne oraz grali kilku minutową grę kontrolną.
Uroczystość uświetniły występy zespołów artystycznych, a dla oczekujących na testy zawodników gry i zabawy zorganizowało Centrum Fantazja.
Rodzice i dzieciaki zostali poczęstowani także kiełbasą z grilla.
Fotorelacja w galerii.

_DSC7624

Turniej Okręgów i Podokręgów o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Na boiskach w Kamieniu i Łowiskach rozpoczęły się coroczne zmagania reprezentacji Okręgów i Podokręgów. W tym roku rywalizują zawodnicy urodzeni w 1999 i młodsi.

Organizatorzy, prezes Podokręgu St. Wola Zenon Krówka i sekretarz związku Edward Chmura doskonale przygotowali obiekty i zaplecze do dwudniowych piłkarskich zmagań utalentowanej podkarpackiej młodzieży. Piątkowe mecze obserwował prezes Kazimierz Greń oraz trener koordynator Henryk Rożek.

Oto wyniki spotkań rozegranych w piątek:

Rzeszów – Krosno 3:1

Krosno – St. Wola 4:0

St. Wola – Jarosław 0:3

Dębica – Rzeszów 2:4

Jarosław – Dębica 3:0

Mistrzostwa Europy Serbia 2016 – losowanie grup eliminacyjnych

W siedzibie UEFA rozlosowano grupy pre- i eliminacyjne kolejnej edycji Mistrzostw Europy. Polska w grupie 3 zmierzy się z aktualnymi mistrzami Europy Włochami, Białorusią i zwycięzcą 2 grupy preeliminacji, w której zagrają Finlandia, Czarnogóra, Cypr i Walia.

Do ścisłych finałów awansują zwycięzcy poszczególnych grup, a w jesiennych barażach zagrają zdobywcy drugich miejsc oraz jedna najlepsza drużyna, która uplasuje się na miejscu trzecim.

– Uważam, że mamy szanse na awans do finałów – powiedział tuż po losowaniu przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń, który w Rzeszowie oglądał bezpośrednią internetową transmisję z tego wydarzenia. – Zdobycie sześciu punktów z pewnością jest w zasięgu naszej reprezentacji i na pewno nie przestraszymy się przed meczem faworyzowanych Włochów, z którymi mamy plany zagrać mecz sparingowy jeszcze w tym roku – dodał.

strona strona3

Komunikat!

Przypominamy, że jeden z turniejów eliminacyjnych odbędzie się w Krośnie w marcu 2015 roku.

Szczegóły wkrótce.

Międzynarodowe towarzystwo na trybunie podczas turnieju w Brnie.

Reprezentacje biorące udział w Turnieju Państw Wyszehradzkich, rozegranym w Brnie, prowadzone były przez plejadę trenerów z całej Europy. Z tyłu, za moją skromną osobą, to Czech Vlatisimil Bartoszek.
Na dole siedzi dwójka Hiszpanów – w niebieskiej koszulce prowadzący Słowaków Marcos Antonio Anguelo Lopez , a obok niego Sito Rivera, trener Węgrów. Kto wie, może zazdroszczą „naszemu” Włochowi Bucciolowi prowadzenia tak perspektywicznej drużyny jak nasza reprezentacja i i podejmą starania o angaż w PZPN?

IMG_0081