W Rzeszowie powstaje Akademia Młodych Orłów

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń oraz wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko podpisali umowę w sprawie utworzenia w Rzeszowie Akademii Młodych Orłów, czyli bezpłatnej akademii piłkarskiej szkolącej dzieci w wieku od 6 do 11 lat w oparciu o jednolity program szkoleniowy.

W Rzeszowie Akademia Młodych Orłów będzie funkcjonowała na „Orliku” przy IV Liceum Ogólnokształcącym mieszczącym się na ul. Dąbrowskiego 82.

Nabór do Akademii zostanie przeprowadzony w ramach Dni Talentu, które odbędą się w trzeciej dekadzie września. Podczas Dni Talentu wszyscy chętni zostaną poddani sprawdzianowi sprawnościowemu, którego wyniki zdecydują o przyjęciu młodych piłkarzy i piłkarek do Akademii.

Pod okiem wykwalifikowanych trenerów będzie trenowało 96 dzieci, które zostaną podzielone na trzy kategorie wiekowe: 6-7 lat, 8-9 lat i 10-11 lat. W każdej kategorii będą utworzone po dwie 16-osobowe grupy.

Funkcjonowanie Akademii Młodych Orłów będzie finansowane przez Polski Związek Piłki Nożnej i Miasto Rzeszów. Dla dzieci udział w Akademii będzie bezpłatny.

Grunwald – 30 lat zmagań i sukcesów

Minęło trzydzieści lat od chwili, gdy młody działacz społeczny Janusz Błoński powołał do życia w podrzeszowskiej miejscowości Budziwój klub piłkarski Grunwald. Z tej to okazji podczas specjalnej uroczystości prezes Kazimierz Greń wręczył na ręce prezesa Błońskiego pamiątkową paterę, a odznakami zasłużonych dla Podkarpackiego ZPN uhonorował kilkunastu działaczy i byłych zawodników klubu. Stosowany list gratulacyjny wystosował poprzez delegatkę władz miasta prezydent Tadeusz Ferenc.

Jubileusz był swoistą okazją do spotkania pokoleń. Licznie przybyli byli zawodnicy klubu, także ci, którzy wiele lat temu wywalczyli historyczny awans do A klasy oraz spora grupa wieloletnich sympatyków klubu.

Budziwój jest od kilku lat dzielnicą Rzeszowa. Życzymy klubowym działaczom, by pomoc dla Grunwaldu, także ta finansowa, nie była iluzoryczna, tylko na miarę wielkości miasta Rzeszowa, stolicy Podkarpacia.

5

Bukowa Jastkowice w IV lidze

Liczne obowiązki służbowe sprawiły, że prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń odwiedził beniaminka IV Ligi – Bukową Jastkowice, przed meczem czwartej kolejki, wręczając puchar za wywalczony awans na ręce kapitana drużyny. Prezesowi towarzyszyli: Zenon Krówka wiceprezes Zarządu Pod. ZPN oraz prezes klubu Wiesław Nowak.

Przybyli goście byli zachwyceni usytuowaniem stadionu w pięknym lasku, a życzenia wielu sukcesów sportowych spełniły się już w tym dniu, gdyż Bukowa zwyciężyła 5:0 mocną ekipę Czarnych Jasło.

1

2

65 lat LKS Olszanica

Podczas uroczystych obchodów jubileuszu prezes Pod. ZPN. Kazimierz Greń i członek Zarządu Bogusław Szczurek przekazali na ręce prezesa klubu Stanisława Rydosza oraz kapitana drużyny piłkarskiej Pawła Jaworskiego życzenia oraz okolicznościową paterę.
Prezes Greń Wręczył także listy gratulacyjne z podziękowaniami za pracę na rzecz rozwoju sportu Krzysztofowi Zapale wójtowi gminy Olszanica oraz Lucynie Pocztańskiej doradcy wójta ds. oświaty.

Początki działalności sportowej w Olszanicy to przełom roku 1949/50r. Inicjatorem powołania klubu był mieszkaniec wsi, ś.p. Teofil Nanaszko, który w 1950 roku zamieszkał na stałe w Olszanicy i tutaj zaczął swą pracę społeczną z wiejską młodzieżą w miejscowym LZS „Pomowiec”.

To on sprawił, że nazwa klubu „Pomowiec” Olszanica, kojarzona jest wyłącznie z jego osobą, po prostu z „Bolkiem”. Po powstaniu OZPN-u przez wiele lat był członkiem Wydziału Gier i Dyscypliny w Krośnie.

Największe sukcesy ludowego klubu, to lata 1981-1999.O drużynie LKS Pomowiec zaczęło być głośno za sprawą rozgrywek w klasie B, A, oraz O na szczeblu Okręgu Podkarpacia w w/w latach. LKS Olszanica w czasie swojej działalności odgrywał i nadal odgrywa istotną rolę w kształtowaniu charakterów młodych ludzi z gminy Olszanica oraz zapewniając rozwój fizyczny i rozrywkę we wiosce.

Obecnie klub posiada sekcje seniorów, juniorów i trampkarzy, którzy na przestrzeni lat występowali m. in. we wszystkich klasach rozgrywkowych do V ligi włącznie.Obecnie, dzięki nowym członkom klubu i bezinteresownym działaczom,Ludowy Klub Sportowy Olszanica rozwija i wychowuje dzieci i młodzież, integrując środowisko wiejskie i promując zdrowy styl życia oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

1

Piłkarskie Nadzieje reprezentowały Podkarpacie w Rumunii

Aktywnie i atrakcyjnie spędzają wakacje podopieczni mieleckiej Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje. Po lipcowym wyjeździe do Danii, tym razem drużyny roczników 2004, 2005 i 2006 przez tydzień rywalizowały w bardzo mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym w rumuńskim Braszowie. Mieleckie „Orły” jako jedyne reprezentowały Polskę w rywalizacji z ponad dwustu ekipami z Rumunii, Mołdawii, Ukrainy, Serbii, Bułgarii i Słowacji.

„W stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach nasze drużyny spisały się bardzo dobrze na tle niezwykle trudnych rywali. Nasi zawodnicy podczas ostatniego tygodnia mieli sporo momentów do okazywania radośc. Po zwycięstwach w bardzo trudnych i wyrównanych grach. Po kilku też na twarzach ich pojawiały się łzy. Po porażkach. Okazja do zmierzenia się z tak wymagającymi rywalami, porównania się z nimi to niewątpliwie wielka nauka dla naszych podopiecznych. Dla nas samych, jako szkoleniowców to możliwość nawiązania kontaktów i w tym miejscu muszę zaznaczyć, iż chęć przyjazdu do Mielca na zimowe turnieje wyraziły drużyny z Rumunii, Mołdawii czy Ukrainy. Organizatorzy zadbali także o aspekty edukacyjne, organizując konferencje dla trenerów prowadzoną pod patronatem rumuńskiej federacji przez odpowiedzialnego za sukces belgijskiej piłki nożnej Zoltana Kovacsa.” – Paweł Mrozik (wiceprezes APPN)

Młodzi piłkarze spod znaku „Orła” gościli też na stadionie pierwszoligowego FC Brasov, gdzie obserwowali ligowe zmagania gospodarzy z Otelul Galati.

Po rozgrywkach turniejowych sportowcy z Piłkarskich Nadziei nie mieli czasu na nudę. Trenerzy zadbali także o turystyczne i rekreacyjne walory wyjazdu. Codziennie po rozgrywkach zapewniając im atrakcje, takie jak wizyta w słynnym zamku Bran, siedzibie samego Draculi, całodniowy pobyt w największym rumuńskim aquaparku, zwiedzanie starego miasta i rynku w Braszowie, wjazd kolejką linową na wzgórze Tampa oraz odwiedziny średniowiecznego miasteczka Sigishoara, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zarząd Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje, pragnie podziękować firmom i instytucjom, bez których wsparcia wyjazd na turniej nie byłby możliwy, a mianowicie PZL Mielec, Aptece Witaminka z Radomyśla Wielkiego, firmom Regform, Olmet, Kronospan HPL z Pustkowa oraz tradycyjnie już firmie ZMWB z Woli Mieleckiej i Urzędowi Miasta Mielca na czele z Panem Prezydentem Bogdanem Bieńkiem.

Bilans naszych drużyn to 9 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek. Najlepszą bramkarką turnieju w kategorii wiekowej U11 została Oliwia Cyganowska z APPN.

rezultaty Piłkarskich Nadziei:

Rocznik 2004

1:1 Infinity Taraveni

0:3 z Forex Brasov

3:1 z Concordia Chiajna

1:0 z Vitorul Bukareszt

0:4 z CSTS Buitanii (mistrz Mołdawii)

1:0 z Luceafarul Cluj

Rocznik 2005 -

2:0 z ACS Steagu Rosu

1:0 z Progresul Bukareszt

0:2 z Vitorul Buzau

0:2 z Miracela Eliade

0:2 z Dinamo Bukareszt (mistrz Rumunii)

1:0 z Vitorul Oradea

Rocznik 2006 -

0:3 z FC Brasov (mistrz Rumunii)

3:2 z CSS Brasovia

2:2 z Edu Sport Iasi

3:0 z Vitorul Sf George

3:3 z Inzio Bukareszt

3:1 z Dunav Ruse (Bułgaria)

1:3 z FC Benta

Rocznik 2004: Oleksiak Jakub, Tabor Mateusz, Klamka Kacper, Maziarz Kacper, Gacek Mikołaj, Żala Jakub, Bożek Szymon, Bauer Kacper, Śledziona Patryk, Cyganowska Oliwia, Leś Gabriela, Bukowski Mateusz I trener Grzegorz Wcisło

Rocznik 2005: O`Hara Jakub, Mroczka Bartłomiej, Małek Aleksander, Misiak Kacper, Lewandowski Paweł, Niemczura Olaf, Kwiatkowski Kamil, Czajkowski Adrian, Cyganowski Kacper i trener Jacek Cyganowski

Rocznik 2006: Wójcik Jakub, Chojecki Jakub, Sito Aleksander, Oleksiak Sebastian, Wilk Łukasz,

Miłoś Igor, Dąbrowski Bartosz, Wdowiarz Karol, Mrozik Eryk, Pikor Jakub, Sztuka Igor I trener Paweł Mrozik

-W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić dzieci w wieku 5 – 12 lat z naszego powiatu do trenowania z Piłkarskimi Nadziejami zarówno w Mielcu jak i naszych gminnych ośrodkach w Radomyślu Wielkim, Wadowicach Górnych, Borowej, Maliniu, Chorzelowie i Tuszymie, gdzie oprócz treningów pod okiem bardzo profesjonalnej I doświadczonej kadry z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi proponujemy I zapewniamy dzieciakom także wiele atrakcji turystycznych- Jacek Cyganowski (prezes APPN)

1

Wiecej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.736862776372071.1073741930.468387396552945&type=1

KP Zabajka z pucharem

Kilkuletnia systematyczna i racjonalna praca z młodzieżą i drużyną seniorów przyniosła efekt. Klub z Zabajki awansował do klasy okręgowej. Prezes Piotr Stopa i oraz drużyna przyjęła puchar ufundowany z tej okazji przez Zarząd i prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie Marka Hławko. Wręczenia dokonali prezes Podokręgu Rzeszów Marek Hławko, przewodniczący Komisji Gier Podokręgu Kamil Hajduk oraz wiceprzewodniczący Sławomir Ferenc. Gratulacje

Bratek Bratkowice gra w V lidze

Awans drużyny prowadzonej przez trenera Grzegorza Sitka do klasy okręgowej był jak najbardziej zasłużony. Prezes Podokręgu Rzeszów Marek Hławko, prezes klubu Andrzej Piórkowski oraz wiceprzewodniczący Komisji Gier Podokręgu Rzeszów Stanisław Róg pogratulowali drużynie tego sukcesu.
Przed inauguracyjnym meczem ligowym wręczyli drużynie puchar ufundowany przez Zarząd i Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie Marka Hławko, życząc kolejnych udanych wystepów w rozgrywkach ligowych.

002 DSC08617

Kolorado w A klasie

DSC 0240

DSC 0253

Progres Kawęczyn świętuje awans

Gospodarze w związku z remontem swojego obiektu w Kawęczynie mecze rozgrywają na stadionie Lechii w Sędziszowie Małopolskim. Beniaminek Progres Kawęczyn przegrał z innym beniaminkiem dębickiej klasy okręgowej Wilgą Widełka 0 :1. Nastrój drużynie poprawiła z pewnością przedmeczowa uroczystość. Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Wiesław Lada wraz z burmistrzem Sędziszowa Małopolskiego Kazimierzem Kiełbem wręczyli kapitanowi drużyny gospodarzy puchary za awans w sezonie 2013/2014 do V ligi seniorów. Powrót na własne boisko z pewnością przełoży się na lepsze wyniki sportowe, czego w imieniu prezesa Kazimierza Grenia przekazano w życzeniach drużynie.

IMG 3148

IMG 3153

Barka dopłynęła do A klasy

Awans do klasy A był wspaniałym prezentem na przypadające w tym roku jubileusz 10-lecia klubu. Wiceprezes Pod. ZPN Marek Hławko wraz z prezes klubu Andrzejem Lasotą wręczyli kapitanowi Barki puchar ufundowany przez Zarząd i Prezesa Pod. ZPN Kazimierza Grenia.

DSC085500 DSC085700