Komunikat GC Nowiny:

Przepraszam Panów Rafała Grenia, Tomasza Jagiełę, Pawła Małodzińskiego, Łukasza Strzępka, Matusza Warzochę, Michała Ziembę, sędziów piłkarskich III Ligi za naruszenie ich dóbr osobistych poprzez zamieszczenie w artykule „Sędziowie oblewali w Nowym Dworze”, który ukazał się w Gazecie Codziennej Nowiny, w dodatku Stadion, w dniu 14.04.2014 roku, nieprawdziwej informacji jakoby Panowie Rafał Greń, Tomasz Jagieła, Paweł Małodziński, Łukasz Strzępek, Matusz Warzocha, Michał Ziemba nie zdali egzaminu sędziowskiego w dniu 9.04.2014 roku i oczekiwali na egzamin poprawkowy. Zgodnie z wynikami podanymi przez Centralną Komisję Szkoleniową Polskiego Związku Piłki Nożnej, w/w osoby zdały egzamin sędziowski. Za podanie błędnej informacji przepraszamy. Redaktor Naczelny Stanisław Sowa.

Turniej im. W. Smolarka

Podkarpacki ZPN był organizatorem ostatnich gier eliminacyjnych Turnieju im. W. Smolarka, w którym rywalizowali piłkarze z roczników 2002/03. Podopieczni trenera Artura Szkutnika występowali ze zmiennym szczęściem. Na boisku ośrodka w Łowisku ulegli Małopolsce 1:0, pokonali Lubelski PZPN 3:1 i przegrali po wyrównanej do 40 minuty grze spotkania ze Świętokrzyskim ZPN 4:1. Drużyna z Kielc okazała się także najlepszym zespołem eliminacji. Drugi w ostatecznej klasyfikacji był Kraków, trzeci Rzeszów, a Lublin zajął czwarte miejsce.

Puchary i nagrody indywidualne wręczał prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń, prezes Podokręgu Stalowa Wola Zenon Krówka sekretarz Edward Chmura oraz przedstawiciele władz gminy Kamień oraz klubu Łowisko.

1

23

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

Finaliści w komplecie

Stal II Rzeszów i JKS Jarosław zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę po zaciętych i dramatycznych spotkaniach, oba zespoły wywalczyły awans do dwumeczu, którego stawka będzie awans do centralnych rozgrywek Pucharu Polski.

Mecze półfinałowe obfitowały w wiele emocji. Rezerwy Stali, które na co dzień grają w rzeszowskiej klasie okręgowej, podejmowały IV-ligowy Cosmos Nowotaniec. Gospodarze nie wystraszyli się wyżej notowanego rywala i po pierwszej połowie prowadzili 3-1. W drugiej odsłonie spotkania, goście wyrównali stan meczu, ale tuż przed jego zakończeniem, decydującą o awansie bramkę dla biało-niebieskich zdobył Michał Żebrakowski.

Sporo działo się także w drugim półfinale, który odbył się w Nowej Dębie. Tamtejsza Stal, wygrywała z JKS Jarosław 2-0, ale przyjezdni doprowadzili do remisu, który utrzymał się do końca meczu. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej egzekwowali goście z Jarosławia i to oni zmierzą się w finale z rezerwami Stali. – Zestaw finalistów potwierdza, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. O ile awans JKS nie jest niespodzianką, to Stal wyeliminowała kilku wyżej notowanych rywali. Półfinały były znakomitymi widowiskami i z pewnością kibice się na nich nie nudzili. Na podobne emocje liczymy w meczach finałowych – podsumował Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który oglądał mecz w Rzeszowie.

Wyniki półfinałów

Stal II Rzeszów 4
Cosmos Nowotaniec 3

(3-1)
1-0 Michał Śmietana (20. – samobójcza), 1-1 Ireneusz Zarzyka (35.), 2-1 Kamil Jakubowski (38.), 3-1 Konrad Maca (38.), 3- 2 Michał Szatkowski (68.), 3-3 Ireneusz Zarzyka (70. – karny), 4-3 Michał Żebrakowski (88.)

STAL II:Beszczyński – Lekki, Daszyk, Lorenowicz (85. Szybko), Szybka, Jakubowski (75. Rusin), Wójcik, Kolesnikovs, Szymański (46 Więcek), Brocki (55. Łagowski), Maca (46. Żebrakowski).

Cosmos: Krawczyk – Pluskwik, Wyciszkiewicz, Śmietana (46. Szatkowski), Badowicz, Laskpwski, Gołda, Kuzicki, Majka, Śliwiak, Zarzyka

Stal Nowa Dęba 2

JKS Jarosław 2

(1-0, 2-2), karne 3-4

1-0 Wilk (7.), 2-0 Wilk (47.), 2-1 Fedor (60.), 2-2 Tyrawski (85.)

Stal:A. Kotrych – Rachwał, Kwaśnik, Dudek(107.), Diektiarenko (76. Pogoda, 80. R. Marek), T. Marek, Urbaniak, K. Serafin, S. Serafin – Dudziak, Wilk

JKS:Romanow– B. Kłak, Saramak, Sobol, Barszczak(46′ Gliniak), Raba, Fedor(84. Cienki), Bańka, Soczek, Kania (46. Wolan), Tołpa (46. Tyrawski)

Finały Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

11 czerwca

JKS Jarosław – Stal II Rzeszów

25 czewrca

Stal II Rzeszów – JKS Jarosław

puchar2

Półfinałowy mecz Pucharu Polski w Rzeszowie pilnie śledził prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń ( w środku) w towarzystwie działaczy Komisji Gier Podokręgu Rzeszów Kamila Hajduka i Stanisława Roga


puchar

Fot. Sebastian Brocki w starciu z piłkarzami Cosmosu

Egzaminy centralne sędziów FUTSAL-u

W dniu 23-25.05.2014 odbyły się egzaminy centralne sędziów FUTSAL-u w Kielcach. W zgrupowaniu wzięło udział 52 sędziów i 14 obserwatorów. W grupie sędziowskiej brali udział sędziowie ekstraklasy,I ligi i kandydaci na szczebel centralny. Egzaminy sprawnościowe przeprowadził instruktor FIFA od przygotowania fizycznego Grzegorz Krzosek. Egzaminy teoretyczne nadzorował Zespół Sędziowski Futsalu KS PZPN pod przewodnictwem Jacka Ligienzy. Uczestników zgrupowania wspierał Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Nożnej Plażowej Kazimierz Greń, który podziękował sędziom za dobrą pracę jaką wykonali w poprzednim sezonie.

kielsce

sedziowie

Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Polskiego Związku Piłki Nożnej

We wtorek w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podkarpacki Związek reprezentowali: członek Zarządu Kazimierz Greń oraz delegaci Marek Hławko, Wiesław Lada, Zenon Krówka i Wojciech Ortyl.

- Minął kolejny pracowity rok działania piłkarskiej centrali. Bardzo owocny i pracowity rok wypełniony wieloma inicjatywami nadającym zamierzony kierunek reform w futbolu. Całą uwagę musimy teraz skupić na aspekcie wyników sportowych naszych reprezentacji narodowych, bo tylko sukcesy na tej płaszczyźnie w pełni zaspokoją ogólnospołeczne oczekiwania – podsumował obrady Kazimierz Greń

http://www.pzpn.pl/federacja/aktualnosci/2014-05-27/co-zrobilismy-przez-ostatni-rok

 DSC5305

 DSC5310

Sukcesy podkarpackich drużyn w Pucharze Tymbarku docenione

W tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku podkarpackie zespoły odniosły spory sukces. Dziewczynki w kategorii U-12 zdobyły brązowy medal, chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych zajęli czwarte miejsca , a dziesięcioletnie reprezentantki Podkarpacia wywalczyły 9 miejsce.

Kierownictwo podkarpackiego związku w uhonorowało osiągnięcia zawodników i sztabu szkoleniowego. W przerwie meczu o Puchar Polski rozgrywanym w Gorzycach pamiątkowe statuetki, medale i koszulki wręczyli: prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń, koordynator turnieju Edward Chmura, prezes Podokręgu Stalowa Wola Zenon Krówka, przewodniczący komórek szkolenia Leszek Rejus , Janusz Szczupak oraz przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych z prezydentem miasta Norbertem Mastalerzem na czele.

Miłym akcentem było wręczenie bukiecików kwiatków koleżankom z boiska przez ich kolegów reprezentujących Podkarpacie na turnieju w Warszawie.

- Gratuluję wam wszystkim tego wyniku. Zawsze możecie liczyć na wsparcie związku, bo wszyscy wiemy, że wasze sukcesy w przyszłości będą siłą napędową rozwoju piłki nie tylko na Podkarpaciu – podsumował prezes K. Greń.

( O samym turnieju można przeczytać w najnowszym wydaniu Futbolu Podkarpackiego)

 DSC5096

 DSC5097 DSC5106

 DSC5133

Jak Real z Atletico

Puchar Polski: Piłkarze Stali Nowa Dęba lepsi w finale od Mokrzyszowa Tarnobrzeg

Stal Nowa Dęba pokonała OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg 1:1 po dogrywce 4:1 w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola

Bramki zdobyli: 1:0 Piotr Marut 15, 1:1 Jacek Rożek 45, 2:1 Tomasz Marek 98, 3:1 Kamil Rębisz 106, 4:1 Rębisz 120.

Organizatorzy prezes Zenon Krówka i sekretarz Edward Chmura postarali się o wzorową oprawę finału. Puchar wręczał prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, a medale za drugie i trzecie miejsce zawodnicy przyjęli z rąk prezydenta miasta Tarnobrzega Norberta Mastalerza i przedstawicieli władz administracyjnych i samorządowych zainteresowanych gmin. Zawody obserwowało kilkuset kibiców.

Stal: Puzio – Diektiarenko, Dudek, Dudziak, Rachwał, Nowak (46 T. Marek), Sz. Serafin (46 K. Rębisz), K. Serafin, Kowal (45 R. Marek), Urbaniak (110 Kajetan Horodeński), Marut (105 Pogoda).
Mokrzyszów: Wardzała – Prarat, Farian (103 Łuciów), Malicki, Guściora, Haliniak, Rzepiela, W. Bożek (36 Obara, 75 Kościelny), Rożek, Polit, Sołtykiewicz (46 Stępień).
Żółta kartka: Dudek (Stal). Sędziował: Mariusz Złotek z Gorzyc.

Stal Nowa Dęba w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagra 28 maja u siebie z JKS Jarosław, a w drugim półfinale Stal II Rzeszów zmierzy się z Cosmosem Nowotaniec.

 DSC5165

 DSC5191

 DSC5183

 DSC5212

Mecz o mistrzostwo II ligi pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Wigrami Suwałki

Ogromnym zainteresowaniem kibiców cieszył się mecz o mistrzostwo II ligi pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Wigrami Suwałki. Druga i trzecia drużyna tabeli gra przecież o miejsce w tabeli premiowane awansem do I ligi.

Siarkowcom kibicowali w towarzystwie prezydenta miasta Norberta Mastalerza i dyrektora kluby Wacława Salamuchy prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń, prezes Pod. PN Stalowa Wola Zenon Krówka i sekretarz związku wojewódzkiego Edward Chmura. Siarka wprawdzie przegrała to spotkanie, ale dalej zachowała szanse na awans, czego z całego serca Jej życzy całe piłkarskie Podkarpacie.

 DSC5037

 DSC5040

 DSC5048

Puchar Polski na szczeblu Okręgu Jarosław dla JKS 1909 Jarosław

JKS Jarosław – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 (1:1)
1:0 Kania 9′
1:1 Duży 25′
1:2 Pietluch 53′ (karny)
JKS: Romanow – B. Kłak, Klucznik, Sobol, Gliniak (61′ Soczek) – Raba, Fedor, Bańka (55′ P. Kłak), Kania (73′ M. Tołpa) – Wolan, Tyrawski

Wólczanka: Fleszar – Szczepański, Misiło, Rybkiewicz (33′ Boratyn), A. Poprawa (76′ Hala) – K. Padiasek, Lech, Gwóźdź, B. Poprawa (54′ W. Tołpa) – Duży (61′ Bober), Pietluch
Sędziował: Łukasz Łamasz (Jarosław)
W rewanżowym spotkaniu finałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu JKS przegrał z Wólczanką, ale dzięki dwubramkowej zaliczce z pierwszego meczu, w którym wygrał 4:2 wywalczył trofeum.
Trzydzieści pięć lat czekali na taki sukces kibice, którzy licznie przybyli na stadion, by oklaskiwać swych ulubieńców. Puchar zwycięzcom i medale obu drużynom wręczyli prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń, prezes OZPN Jarosław Mieczysław Golba i prezes Podokręgu PN Stalowa Wola Zenon Krówka. Jarosławianom życzymy powodzenia w rozgrywkach na szczeblu województwa.
Fotorelacja w galerii

 DSC4992

 DSC5019 DSC5035

Jubileusz 10-lecia powstania Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu

Na stadionie Jarosławskiego Klubu Sportowego odbyło się preludium obchodów 10-lecie powstania Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. Na ręce prezesa Okręgu Mieczysława Golby życzenia i okolicznościowe statuetki złożyli prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń oraz wiceprezesi zarządu związku wojewódzkiego, a zarazem prezesi pozostałych okręgów i podokręgów Marek Hławko, Wiesław Lada, Zenon Krówka, Grzegorz Bara i sekretarz związku Edward Chmura. Prezesi K. Greń i M. Golba uhonorowali okolicznościowymi medalami ponad stu działaczy, zawodników, trenerów oraz sędziów, którzy wpisali się w karty historii rozwoju piłki nożnej na tym terenie.

 DSC4875

 DSC4881