Południe górą

Futsal – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14
Południe górą

W Gliwicach odbyły się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. Spory sukces odniosła podkarpacka drużyna futsalistów z klubu Góral Tryńcza, wywalczając II miejsce nagrodzone pięknym pucharem i srebrnymi medalami. Ekipa z Tryńczy brała udział także w ubiegłorocznych finałach. – Doświadczenia nabyte w minionym roku, zaowocowały dzisiejszym sukcesem – nie krył radości trener Górali Robert Kurosz. Finały obserwował Przewodniczący Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń i to on pierwszy złożył gratulacje naszym piłkarzom.
Tytuł mistrzowski przypadł zawodnikom Rekordu Bielsko-Biała a trzecie miejsce zajął Górnik Gorlice.

106

Pamięć, szacunek, wdzięczność

Kolejne spotkanie noworoczne z przedstawicielami klubów piłkarskich odbyło się w Podokręgu Stalowa Wola. Oficjalną część poprzedziła wizyta na miejscowym cmentarzu, gdzie prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń, prezes Podokręgu Zenon Krówka i trener koordynator Henryk Rożek złożyli wiązankę kwiatów na grobie Jerzego Lompe, zmarłego w ubiegłym roku działacza piłkarskiego.

– Niech ta wiązanka będzie symbolem hołdu dla wszystkich działaczy piłkarskich, których już wśród nas nie ma – powiedział K. Greń.

W pięknie odnowionej sali Zajazdu Sezam na zaproszenie prezesa Krówki i Edwarda Chmury zebrali sie prezesi i przedstawiciele większości klubów Podokręgu. Szacunek dla ich pracy i działalności został uhonorowany odznaczeniami związkowymi oraz specjalnymi pucharami.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło licznej grupy przedstawicieli samorządów w tym prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, burmistrzów, wójtów wspierających działania sportowe.

Wyrazy wdzięczności wyrazili oraz pamiątkowe statuetki za wkład w rozwój piłki nożnej wręczyli prezes Kazimierz Greń oraz wiceprezes Pod. ZPN Mieczysław Golba.

3

42 1

Z wizytą w Domu Dziecka

Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń przebywa na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Gliwicach. Korzystając z okazji odwiedził młodzież w gliwickim Domu Dziecka, którego funkcjonowaniem interesuje się już od wielu lat. Tradycyjnie obdarował wychowanków gadżetami oraz sprzętem sportowym.

domdziecka2 n

dom dziecka n

Futsal – Młodzieżowe Mistrzostwa U-14

W dniach 25-26 stycznia odbywa się w Gliwicach finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. W wyniku przeprowadzonych eliminacji prawo gry zdobyły drużyny:

AF-Jasna Gliwice

 1. UKS Ekom Futsal Nowiny
 2. MOKS słoneczny Stok Białystok
 3. Rekord Bielsko Biała
 4. Góral Tryńcza
 5. TAF Toruń
 6. Junior Hurtap Lęczyca
 7. GKS Glinik Gorlice
 8. U2 Bytów
 9. GKS Wikielec
 10. TS Wisła Krakbet Kraków
 11. GTW Futsal Team Gliwice

Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń.

Organizatorzy dla kibiców przygotowali do wygrania w wyniku losowania liczne upominki i nagrody.

Podkarpacie reprezentuje po raz drugi z rzędu drużyna Góral Tryńcza.

03

04

 

Nadzieja wygrała

Niesamowity przebieg miał turniej „O Puchar Kazimierza Grenia – Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej” w kategorii rocznika 2004, organizowany przez AP Piłkarskie Nadzieje i MOSiR Mielec. Na halę przy Solskiego zjechało się 12 ekip w tym goście z dalekiej Łotwy – ekstraklasowy klub Jurmala FC. Oprócz Łotyszy w imprezie wystąpiły drużyny z Lubelszczyzny, Małopolski i Podkarpacia. Nieoczekiwanie najlepsza okazała się druga drużyna gospodarzy, składająca się głównie z zawodników urodzonych w roku 2005. Mielczanie, jako jedyna ekipa nie doznała goryczy porażki w zawodach, zawdzięczając swój triumf ogromnej woli walki i nieustępliwości.

Na indywidualne wyróżnienia zdaniem trenerów zasłużyli: Wojciech Kasprzak z Piłkarskich Nadziei został uznany najlepszym bramkarzem, Adrian Rudecki z Igloopolu wybrany został najlepszym zawodnikiem, a Georgas Sackovs zdobył koronę króla strzelców. Nagrody najlepszym wręczali Prezydent Mielca – Pan Bogdan Bieniek, Dyrektor MOSiR – Mielec Pan Zygmunt Kołodziej oraz prezesi AP Piłkarskie Nadzieje Panowie Jacek Cyganowski i Paweł Mrozik.

Paweł Mrozik, wiceprezes AP Piłkarskie Nadzieje w imieniu organizatorów gorąco dziękuje Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej z Panem Kazimierzem Greniem za czele za ufundowanie nagród w turnieju oraz Urzędowi Miasta Mielec za przekazanie upominków dla naszych zagranicznych gości.

Kadra AP Piłkarskie Nadzieje MOSiR Mielec: Kacper Miśtura, Igor Chmura, Kacper Maziarz, Tobiasz Bawoł, Mikołaj Gacek, Mateusz Jankowski, Michał Szymański, Bartek Ogiba, Gracjan Kilian, Mateusz Tabor, Michał Surdej, Krystian Rogóż, Kacper Strugała, Wojtek Kasprzak, Daniel Ryba, Jakub Żala, Paweł Lewandowski, Kacper Cyganowski, Jakub Stec, Paweł Markowski, Oliwer Kołacz, Kacper Misiak, Olaf Niemczura oraz trenerzy Jacek Cyganowski i Grzegorz Wcisło

turniej-kgrenia

Ilość i jakość

Podkarpacki ZPN zajmuje trzecie miejsce wśród związków wojewódzkich w rankingu pod względem ilości przeprowadzonych kursów instruktorskich i trenerskich. Ilość to ważny element w pracy szkoleniowej ale na uwagę zasługuje przede wszystkim poziom wiedzy przekazywanej kursantom. Dowodem na to niech będzie fakt, że do Rzeszowa coraz częściej przyjeżdżają słuchacze nie tylko z ościennych województw ale także ze Śląska. Zajęcia zorganizowane przez trenera koordynatora Henryka Rożka i prowadzone przez wykładowców Roberta Solnicę oraz Przemysława Matułę wizytował prezes Kazimierz Greń. Zgodnie z harmonogramem zajęć przeprowadził także wykłady w dwóch grupach szkoleniowych.

 DSC3051

 DSC3057

 DSC3060

 DSC3064