Przeddzień Święta Zmarłych

W przeddzień Święta Zmarłych, na skwerze im. Kazimierza Górskiego pod obeliskiem upamiętniającym Jego osobę, delegacja Podkarpackiego ZPN zapaliła znicze i złożyła wiązankę kwiatów. Prezes Kazimierz Greń, kierowniczka biura Karolina Kozak i przewodniczący Wydziału Gier Kamil Hajduk symbolicznie uczcili pamięć wszystkich zmarłych piłkarzy i działaczy futbolowych z Podkarpacia.

_DSC0823

Kurs Sędziowski Futsalu

fifa DZIĘKI STARANIOM ZESPOŁU FUTSALU, KS PZPN W DNIACH 8-12 STYCZNIA 2014 R. W CENTRALNYM OŚRODKU SPORTU W CETNIEWIE, ODBĘDZIE SIĘ PO RAZ PIERWSZY W POLSCE KURS SĘDZIOWSKI FUTSALU POD EGIDĄ FIFA.

INSTRUKTOREM PROWADZĄCYM KURS Z RAMIENIA FIFA BĘDZIE PEDRO GALAN NIETO Z HISZPANI.

Futsal

Po bardzo emocjonującym spotkaniu, które zostało rozegrane w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy, reprezentacja Polski w futsalu zremisowała dzisiaj ze Słowenią 2:2 (1:0).

slovenia

Polacy objęli prowadzenie w ostatnich sekundach pierwszej połowy gry. Gola dla biało-czerwonych zdobył Mateusz Gepert. Słowenia doprowadziła do wyrównania w 30. minucie po strzale Drobnego.

Ostatnie minuty spotkania były porywającym widowiskiem. Wszystko zaczęło się od drugiej bramki dla biało-czerwonych w 36. minucie gry. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się kapitan zespołu Artur Popławski, a Marcin Mikołajewicz ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bocznej siatce słoweńskiej bramki.

Słoweńcy postawili wszystko na jedną kartę, wycofali bramkarza i ruszyli do szaleńczych ataków. Polacy dzielnie się bronili, ale ostatecznie rywale doprowadzili do wyrównania. Na 49. sekund przed końcową syreną, po koronkowo rozegranej akcji, piłkę do polskiej bramki skierował Osredkar.

Mało jednak brakowało, a ostatni głos należałby do biało-czerwonych. Chwilę po bramce na 2:2 kapitalnej okazji nie wykorzystał jednak Marcin Kiełpiński i mecz zakończył się remisem.

– Taki rezultat jest sprawiedliwym wynikiem. Oba zespoły stworzyły wiele okazji do zdobycia bramki. Mamy bardzo odmłodzony zespół i każdy zawodnik wkłada ogromne serce do walki. Cieszymy się z remisu, ale jutro musimy podjąć rękawice i postarać się o zwycięstwo. Liczymy na kibiców. Polska kadra halowa potrzebuje wsparcia! – powiedział po meczu Kazimierz Greń, przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

Jutrzejszy rewanż odbędzie się w hali w Świeciu, początek o godz. 18.

Polska – Słowenia 2:2 (1:0)

Bramki: Gepert (20.), Mikołajewicz (36.) – Drobne (30.), Osredkar (40.).

Futsalowcy w więzieniu

Delegacja naszej kadry, przebywającej na zgrupowaniu poprzedzającym dwumecz ze Słowenią, odwiedziła skazanych w bydgoskim Zakładzie Karnym Fordon.

-To ważne, by ludziom, którym niejednokrotnie los poplątał życiowe ścieżki, dać możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym a w tym przypadku sportem. Możliwość spojrzenia na dalsze życie poprzez rozmowę z reprezentantami Polski w piłce to doświadczenie może nie bezcenne, ale na pewno istotne w procesie resocjalizacji – powiedział szef delegacji przewodniczący Kazimierz Greń.

futsalowcy-w-wiezieniu

Fotorelacja w galerii Kliknij Tutaj

Polska – Słowenia – Futsal

Na zgrupowaniu w Bydgoszczy przebywa reprezentacja Polski w futsalu. Podopieczni Andrei Bucciola rozegrają 29 i 30 października towarzyski dwumecz ze Słowenią. W niedzielę reprezentacja odbyła pierwszy trening.

Przygotowania do meczu i aktualną formę naszej drużyny obserwuje przebywający z kadrą Przewodniczący Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Kazimierz Greń.

Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników futsalu. Już we wtorek, 29 października dzięki Orange Sport zobaczymy mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowenii. Włącz się do wspólnego kibicowania!

wtorek, 29 października, o godz. 19:15
Transmisja dostępna w Orange Sport i w Telewizji Tu i Tam.

W środę 30 października o godz. 18.00 rewanż w Świeciu w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Sienkiewicza 3.

polska-slowenia-futsal

Protest

W związku z artykułem, który ukazał się w GC Nowiny w dniu 18.10.2013r. pt. „Zjazd działaczy w Olesznicy”, uczestnicy kursokonferencji zajęli stanowisko wobec nieprawdziwych tez zawartych w tej publikacji.

PROTEST

Stanowczo protestujemy przeciwko notorycznemu szkalowaniu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i jego aktywnych działaczy.
Od dłuższego czasu obserwujemy tendencyjne redagowane teksty, opatrzone tytułami utrzymanymi w podobnym tonie na temat naszego Związku.
Celujący w tym redaktorzy Waldemar Mazgaj i Tomasz Ryzner nie mają w tej „twórczości” żadnych zahamowań.
Naszą czarę goryczy przelała informacja dotycząca zapowiedzi Kursokonferencji Szkoleniowo Informacyjnej zorganizowanej dla przedstawicieli Okręgów, Podokręgów i wielu klubów.
Insynuowanie w gazecie Nowiny, przez Tomasza Ryznera, za zgodą kierownika Działu Sportowego Waldemara Mazgaja, że spotykamy się w celach zabawowych, by jak to określił redaktor – imprezować, jest dla nas obraźliwe.
Na działalność w sporcie poświęcamy swój prywatny czas. Częstokroć wykładamy niemałe, prywatne środki finansowe. Działamy w piłce kosztem naszego wolnego czasu i życia rodzinnego. Nie zgadzamy się z takim traktowaniem naszej działalności przez redaktorów gazety Nowiny.
Kierownik Działu Sportowego nie wahał się dopuścić do druku, mocno kontrowersyjnego w swej wymowie artykułu dotyczącego śmierci naszego kolegi, przyjaciela. To działanie niegodne dziennikarza, przedstawiciela zawodu uznawanego za profesję zaufania publicznego.
Protestujemy i apelujemy do kierownictwa wydawnictwa i samej gazety o natychmiastowe ukrócenie stosowanych przez wymienionych dziennikarzy praktyk.
podpisy

Prezent dla Burmistrz Leska

Kazimierz Greń wręczył burmistrz Leska p. Barbarze Jankiewicz koszulkę reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego.
Wydarzenie to miało miejsce po powrocie prezesa Podk. ZPN z ostatniego meczu eliminacyjnego Mistrzostw Świata na Wembley.

lubudub

Kursokonferencja Szkoleniowo – Informacyjna

W dniach 18-19 października odbyła się w Olszanicy przygotowywana od ponad miesiąca Kursokonferencja. Wzięli w niej udział członkowie wydziałów i komisji okręgów i podokręgów oraz przedstawiciele wielu klubów z całego obszaru funkcjonowania Podkarpackiego ZPN. Kilkugodzinne prelekcje obejmowały szeroki program zagadnień natury organizacyjnej jak i praktycznej. Poruszane były tematy codziennego funkcjonowania związku, bezpieczeństwa i te, natury sportowej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się panele dotyczące spraw szkoleniowych oraz sposób działania programu Ekstranet, jako podstawy funkcjonowania rozgrywek już w najbliższej przyszłości.

kurso-konferensja

kurso-konferensja1