Mistrzostwa Podkarpacia U16 o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN Kazimierza Grenia.

W dniach 28/29.09.2013r. na obiektach klubów w Łowisku i Kamieniu odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia chłopców U-16 z udziałem : OZPN Krosno, OZPN Jarosław oraz Podokręgów Stalowa Wola, Rzeszów, Dębica .

Przy pięknej pogodzie i wspaniałej organizacji Mistrzem Podkarpacia została drużyna OZPN Krosno. Wicemistrzem Podokręg Rzeszów a III miejsce zajął OZPN Jarosław, IV Podokręg Stalowa Wola a V podokręg Dębica.

Puchar, statuetki dla wszystkich zawodników, nagrody rzeczowe w postaci kpl. sprzętu w imieniu Prezesa Podkarpackiego ZPN wręczył Zenon Krówka i Wójt Gminy Kamień Franciszek Olko, członek zarządu Edward Chmura. Puchar odebrał Wice Prezes OZPN Krosno Grzegorz Bara.

Najlepszym zawodnikiem został : Borek Michał – OZPN Krosno

Najlepszym strzelcem : Kuśnierz Bartosz – OZPN Jarosław

Najlepszy bramkarz – Wołowiec Kamil – Podokręg Rzszów.

Zwycięzcy zostali uhonoronowani przejazdem bryczką po pięknej okolicy.

lowisko

lowisko1

Crasnovia Krasne w nowych strojach

W siedzibie klubu Crasnovia Krasne prezesi Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń i Marek Hławko przekazali komplet strojów dla seniorskiej drużyny biorącej udział w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi. To kolejny czwarto ligowy zespół, który odniósł wymierną korzyść dzięki umowie sponsorskiej, podpisanej przez kierownictwo związku z firmą YesSport.

Na zdjęciu: wiceprezes Stanisław Ziaja i sekretarz Kazimierz Lecki wraz członkami zarządu klubu odbierają ufundowany sprzęt piłkarski.

Informacja

Polska –Rumunia 6:0 (2:0)

1:0 – Bartczak -15`

2:0 – Możdżonek – 17`

3:0 – Angielski – 71`

4:0 – Tomasiewicz – 74`

5:0 – Sochań – 79`

6:0 –Angielski – 90`

 

Polska

Stryjek – Bartczak (46` – Angielski), Bielawski, Bochniewicz, Szarek (46` – Hallman), Gałecki Michał (82`- Zawada), Garbacik (46` – Sochań), Możdżonek (46` – Tomasiewicz), Grzybek , Buksa (46` – Kowalczyk), Szewczyk Krzysztof -(85` -Chouwer)

Trener : Marcin Sasal

 

Rumunia

Relu Stoian, Robert Moglan (25` – Vlad Magureanu), Radu Andrei, Ionut Nedelcearu (34` – Alexandru Belecciu), Lucian Ionescu – (63` -Marius Halmaghe), Cipriam Dajbog –(34` -Marius Constantinescu), Razvan Marin, George Tudoran – (57` -Alexandru Rita), Carlo Erbei, George Mares, Alexandru Tudorie

Trener: Domitru Ion

 

Żółte – Bartczak, Buksa, Bielawski

Żółta – Radu

Czerwona: Radu (druga żółta)

 

Sędziowie:

Rafał Sawicki – główny, Krzysztof Lipczyński, Sylwester Rolek

Sędzia techniczny – Michał Ziemba

Widzów: 1100

W Rzeszowie, w drugim spotkaniu dwumeczu, przy drobnym deszczu , na namokniętej, ale dobrze przygotowanej murawie, bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna lepiej zorganizowana, do końca realizująca założenia taktyczne.

-Po raz drugi w karierze prowadząc młodzieżową reprezentację Polski udało mi się wygrać 6:0. To tylko potwierdza potencjał jaki ma nasza drużyna. Kilku moich podopiecznych przekonało mnie do tego, żeby dać im szansę gry w reprezentacji do lat 19 – powiedział trener Marcin Sasal i dodał , że perfekcyjna organizacja dwumeczu umożliwiła drużynie w skoncentrowaniu się tylko na grze i przygotowaniach do niej.

Sprawdziły się moje przepowiednie – cieszył się po meczu prezes K. Greń. – Choć aura nie była łaskawa, ponad tysiąc kibiców cieszyło się ze wspaniałego zwycięstwa polskiej reprezentacji. Wprawdzie nikt chyba nie przewidział tak wysokiego wyniku, ale to kolejny dowód, że Podkarpacie to szczęśliwy region dla polskich reprezentacji

Delegacje przyjęte w siedzibie władz miasta Rzeszowa

W środę z inicjatywy prezesa Kazimierza Grenia delegacje reprezentacji Polski i Rumuni zostały przyjęte w siedzibie władz miasta Rzeszowa przez wiceprezydenta Stanisława Sienko. Kadrę Polski reprezentował trener Marcin Sasal, ambasador reprezentacji Jacek Bąk, trener Arkadiusz Onyszko i zawodnik Adam Buksa.

Obie delegacje odwiedziły również skwer im. Kazimierza Górskiego, gdzie znajduje się obelisk poświęcony pamięci tego zasłużonego dla polskiej piłki trenera.

foto

Wydajny i niezawodny hosting www

Zwycięstwo w pierwszym meczu. Polska – Rumunia 2:1 (0:1)

Reprezentacja Polski U-18 wygrała z drużyną Rumunii 2:1 w pierwszym meczu towarzyskim w Mielcu. Kolejne spotkanie między zespołami zostanie rozegrane w czwartek, 26 września o godzinie 16:00 w Rzeszowie.

24 września 2013, 16:00 – Mielec (stadion MOSiR)

Bramki : Tomasiewicz 66′ (k), Bochniewicz 75′ – Mareș 10′

Polska: Maksymilian Stryjek – Adrian Bielawski, Karol Hallmann, Paweł Bochniewicz, Damian Garbacik – Mateusz Grzybek, Robert Bartczak (88′ Błażej Chouwer), Michał Gałecki, Grzegorz Tomasiewicz (77′ Korneliusz Sochań), Krzysztof Szewczyk (58′ Adam Buksa) – Oskar Zawada (46′ Karol Angielski).

Rumunia: Relu Stoian – Hazmaghe, Ionuț Nedelcearu, Robert Moglan, Andrei Radu, Cătălin Ionescu, Răzvan Marin (82′ Constantinescu), George Tudoran (46′ Ciprian Dajboc), Carlo Erdei (87′ Vlad Măgureanu), George Mareș, Alexandru Tudorie (46′ Silviu Balaure).

Żółta kartka: Gałecki.

Sędziowie: Leszek Gawron, Krzysztof Bomba, Jacek Węgrzyn. Sędzia techniczny Paweł MałodzińskiWidzów: 900

Spotkaliśmy się z tymi chłopakami właściwie po raz pierwszy. Odbyliśmy dwa treningi i coś zaskoczyło. Poza tym jestem zaskoczony ich umiejętnościami. To dobry prognostyk przed tą drużyną. Chciałbym podziękować organizatorom za warunki w jakich nam przyszło przygotować się i rozegrać to spotkanie – powiedział po meczu trener Marcin Sasal.

Przed meczem prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń wraz z wiceprezesem Markiem Hławko wręczyli sędziemu Leszkowi Gawronowi okolicznościową paterę z tytułu zakończenia kariery sędziowskiej.

pl-ro1

pl-ro

pl-ro1

We wtorek w Mielcu debiut kadry U-18

PIŁKA NOŻNA. Mecze na Podkarpaciu pierwszym sprawdzianem reprezentacji U-18 pod wodzą Marcina Sasala.

Od niedzieli w Rzeszowie przebywa reprezentacja Polski U-18. Wczoraj do stolicy Podkarpacia dotarli jej rówieśnicy z Rumunii. We wtorek w Mielcu pierwsze z dwóch towarzyskich spotkań obu drużyn. Rewanż w czwartek w Rzeszowie. Początek obu pojedynków, na który wstęp jest wolny, wyznaczono na godz. 16.

– Czekamy jeszcze na dwóch zawodników, którzy lada chwila powinni dotrzeć do Rzeszowa – mówił po przedpołudniowym poniedziałkowym treningu opiekun biało-czerwonych, Marcin Sasal, który bardzo chwali sobie pobyt na Podkarpaciu. – Zazwyczaj nie ma dla mnie znaczenia, gdzie gramy, ale tutaj naprawdę czujemy się bardzo dobrze i nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Prezes Podkarpackiego ZPN, Kazimierz Greń gościł u nas w hotelu, pytał czego potrzebujemy, tak więc organizacyjnie jest wszystko w jak najlepszym porządku i jesteśmy zaskoczeni na plus – przekonuje Sasal.

Podopieczni Marcina Sasala trenowali w poniedziąłek dwukrotnie na obiekcie Crasnovii, a już we wtorek w Mielcu czeka ich pierwsza towarzyska konfrontacja ze swoimi rówieśnika z Rumunii. Fot. Wit Hadło
Podopieczni Marcina Sasala trenowali w poniedziąłek dwukrotnie na obiekcie Crasnovii, a już we wtorek w Mielcu czeka ich pierwsza towarzyska konfrontacja ze swoimi rówieśnika z Rumunii. Fot. Wit Hadło

Pierwsze spotkanie z kadrowiczami
Z wcześniej powołanych na zgrupowanie zawodników z powodu kontuzji w Rzeszowie nie mogli zameldować się Arkadiusz Najemski (Legia Warszawa) i Damian Ciechanowski (Zawisza Bydgoszcz). Do kadry dokooptowany został Damian Garbacik z Lechii Gdańsk. Wczoraj nasza kadra trenowała dwukrotnie na obiekcie Crasnovii. – Czasu na zajęcia nie ma zbyt wiele, dlatego też pracujemy głównie nad taktyką i nad tym, z czym polskie zespoły mają największe problemy, czyli przejście z obrony do ataku i z powrotem – zdradza kulisy wczorajszych zajęć trener polskiej reprezentacji.

Więcej we wtorkowych Super Nowościach

Marcin Jeżowski

Trening przed dwumeczem.

Jutro pierwsze z dwóch spotkań, pomiędzy reprezentacją Polski i Rumuni w kategorii U-18. Przy lekko padającym deszczu trener Marcin Sasal, którego wspiera (marketingowo i praktycznie ) Jacek Bąk przeprowadzili poranny trening na stadionie Crasnovii Krasne.

Prezes Kazimierz Greń, który szefuje organizacji dwumeczu jest pełen optymizmu. – Humory po meczach będą lepsze od dzisiejszej aury – zapewnił przed treningiem.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Rodzinie Zmarłego
Marka Chlewickiego
długoletniego działacza sportowego

Składają

Prezes, Zarząd, Działacze i Pracownicy
Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie
Pogrzeb ŚP Marka Chlewickiego odbędzie się w piątek o godzinie 12.30 na cmentarzu Rzeszów-Wilkowyja.

85 lat klubu Karpaty Krosno

Karpaty Krosno obchodziły jubileusz 85 lat istnienia klubu. Uroczystość odbyła się w piątkowe popołudnie, 20 września w hotelu „Nafta” w Krośnie. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Elżbieta Łukacijewska – poseł do Europarlamentu, Piotr Przytocki – prezydent Krosna, Kazimierz Greń – prezes Podkarpackiego ZPN, Bronisław Baran – wiceprezydent Krosna, Marek Hławko – wiceprezes Podkarpackiego ZPN, Bogusław Szczurek – sekretarz Podkarpackiego ZPN.

Krótką historię klubu przedstawił były prezes krośnieńskiego klubu, Wojciech Gonet. Następnie uhonorowano zasłużonych, byłych piłkarzy, działaczy, którzy przez wiele lat tworzyli krośnieński futbol.

Pani Prezes Karpat Krosno, Joanna Frydrych otrzymała z rąk Prezesa Kazimierza Grenia paterę z życzeniami dalszych sukcesów w piłce nożnej.

Wszyscy uczestnicy otrzymując dyplomy podziękowania, wbijali gwóźdź ze swoim nazwiskiem do pamiątkowej tablicy.

kkrosno

kkrosno1

Kazimierz Greń: Silna liga to mocna reprezentacja

Dzisiaj o godzinie 19.15 meczem GKS Tychy – Pogoń 04 Szczecin zainauguruje kolejny sezon Futsal Ekstraklasy. Kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego spotkania, które będzie można zobaczyć na żywo w Orange sport, rozmawiamy z Kazimierzem Greniem, przewodniczącym Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

Kazimierz Greń: Silna liga to mocna reprezentacja

Już za niespełna kilka godzin rusza kolejny sezon Futsal Ekstraklasy. Jakie wiąże Pan z nim nadzieje?

Na rozgrywki ligowe patrzę przez pryzmat naszych reprezentacji, dlatego liczę na wysoką formę polskich zawodników. Mocna i silna liga ma ogromny wpływ na poziom prezentowany przez nasze zespoły narodowe. Wiem, że kilka drużyn dokonało solidnych wzmocnień, ale wszystko zweryfikuje parkiet. Cieszę się, że mecze ligowe znów będą transmitowane przez stację Orange sport, która pokaże jedno spotkanie w kolejce. Mam nadzieję, że przełoży się to na zainteresowanie kibiców, którzy chętniej będą odwiedzać hale sportowe.

W takim razie reprezentacja ponad wszystko.

Już po trzeciej kolejce ligowej czeka nas towarzyski dwumecz ze Słowenią, dlatego selekcjoner Andrea Bucciol będzie się uważnie przyglądał całej lidze. Jestem przekonany, że zespoły są dobrze przygotowane do sezonu i trener będzie miał w czym wybierać. Każdy polski ligowiec musi mieć świadomość, że jego droga do kadry jest otwarta. Bez względu na wiek i dotychczasową karierę. Najważniejsza jest aktualna dyspozycja.

Futsalowe rozgrywki są prowadzone pod egidą spółki Futsal Ekstraklasa.

W tym miejscu należy podkreślić bardzo dobre relacje na linii PZPN – Futsal Ekstraklasa. Jestem w stałym kontakcie z panem Januszem Szymurą, prezesem spółki, który wkłada dużo pracy i sił dla dobra polskiego futsalu. Wzajemnie zapraszamy się na posiedzenia komisji oraz klubów-udziałowców ligi, gdzie debatujemy nad aktualnymi problemami. Działamy zgodnie z zasadą „wszystkie ręce na pokład” i wspólnie budujemy silny futsal w Polsce.

Jak ocenia Pan decyzję o rezygnacji z fazy play-off?

To kluby razem ze spółką podjęły decyzję o powrocie do starych zasad tzn. do wyłonienia mistrza kraju po sezonie zasadniczym. Czas pokaże, czy była to dobra decyzja. Z jednej strony końcówka liga i mecze finałowe przynosiły duże emocje, ale z drugiej kluby znów muszą szanować każdy punkt zdobyty w lidze.

Kto jest największym faworytem do mistrzowskiego tytułu?

Na pewno obrońca tytułu, czyli Wisła Krakbet Kraków. Krakowianom nie powiodło się w europejskich pucharach, ale mogą nadawać ton rozgrywkom. Poza tym Rekord Bielsko-Biała, który w świetnym stylu zdobył ostatnio Superpuchar. Widziałem ten zespół podczas Beskidy Futsal Cup i wiem, że stać go na wiele. Nie można również lekceważyć Pogoni 04 Szczecin. Swoją drogą pamiętajmy również o niższych ligach. Polski futsal to nie tylko Ekstraklasa, ale również dwie grupy I ligi i aż dziesięć grup II ligi!