Przewodniczący K. Greń i kadra Polski promują futsal

W piątek 30 sierpnia na nowoczesnym stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbył się Piknik Rodzinny dla „Przyjaciół Beniaminka” .

Na stadionie MOSiR-u w Krośnie nie zabrakło znakomitych gości. Młodym adeptom futbolu z Krosna kibicowali Prezes Podkarpackiego ZPN i członek zarządu PZPN Pan Kazimierz Greń trenerzy Kadry Polski w Futsalu – Andrea Bucciol i Andrzej Bianga oraz kapitan reprezentacji Polski Rafał Franz (Rekord Bielsko-Biała) i Paweł Budniak (Uragan Ivano-Frankowsk – Ukraina)

Turniej otworzyli symbolicznym uderzeniem piłki: Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran i Dyrektor MOSiR w Krośnie Antoni Dębiec.

Dzieci, Rodzice , Trenerzy i Przyjaciele Beniaminka Krosno spędzili wspaniałe popołudnie.

Szkółka Piłkarska z Krosna , która powstała w 2007 roku odniosła już spore sukcesy na arenie ogólnopolskiej , co spowodowało, że ma swoje miejsce na mapie futbolowej naszego kraju. Ośmioro zawodników Beniaminka razem z Kadrą Podkarpacia zdobywało w ostatnich dwóch latach brązowe medale Mistrzostw Polski , a założyciel Szkółki Grzegorz Raus był w latach 2012-2013 nominowany do nagrody Podkarpackiej NIKE w kategorii trener wychowawca młodzieży.

Futsal

Na Węgrzech odbędzie się „Turniej Czterech Państw” w futsalu rozgrywany w Gyor. Wezmą w nich udział Polska, Węgry, Czechy i Słowacja. Rywalizować będą pierwsze reprezentacje tych państw oraz kadry U-21.
Nasze reprezentacje do turnieju przygotowują się do niedzieli na zgrupowaniu w Krośnie. Drużyny zakwaterowane są w hotelu Portius i trenują w pobliskiej hali MOSir-u Zgrupowanie wizytował Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń.

Piłka nożna.

Kazimierz Greń o reformach w polskiej piłce, Waldemarze Fornaliku, powrocie Crasnovii do IV ligi, walce w sądzie i współpracy ze Zbigniewem Bońkiem.

Bońka słucham, ale nie zawsze się z nim zgadzam

Kazimierz Greń, który kieruje Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej, a równocześnie jest członkiem zarządu PZPN i szefem komisji Futsalu, na brak zajęć nie narzeka, ale jak twierdzi do wszystkich pełnionych funkcji przykłada się sumiennie.

– Dwa dni w tygodniu przebywam w Warszawie, gdzie załatwiam sprawy w PZPN. Pozostałe cztery, bo pracuje też w sobotę, spędzam w Podkarpackim ZPN, gdzie też jest co robić.

- To zacznijmy na początek od PZPN-u. Trochę ostatnio cicho o działalności piłkarskiej centrali i reformach jakie obecny zarząd miał podejmować.

– Pracujemy cały czas, a że nie w świetle kamer? Cóż ciężka i żmudna robota to nie jest ciekawy temat dla mediów. Ale staramy się robić swoje, często ostro się o to spierając, bo członkowie zarządu i prezes Zbigniew Boniek, mają różne spojrzenie na pewne sprawy. Czasem trzeba ustąpić.

- I pan ustępuje?

– W pewnych sprawach lepiej zrobić krok w tył, aniżeli iść w zaparte. To jednak nie znaczy, że jeśli w PZPN będzie się działo źle, będę na to biernie patrzył. Co to, to nie.

- Co pan sądzi o pozostawieniu na fotelu selekcjonera Waldemara Fornalika?

– Prezes Boniek uważa, że jako zarząd powinniśmy prezentować jedno stanowisko. Czy jednak każdy z nas nie może mieć własnego zdania na ten temat i móc go wyrażać?

- To jakie jest pańskie?

– Odpowiem tak, ciągle gramy mecze ostatniej szansy i tylko tyle z tego wynika. Jeśli Fornalik nie będzie dalej pracował z kadrą, a kontrakt wygasa mu w grudniu i w braku awansu na mundial trudno sobie wyobrazić jego przedłużenie, nie lepiej by w meczach o punkty, nowy selekcjoner, mógł budować drużynę już na kolejne eliminacje?

- Zostawmy PZPN i skupmy się na naszym podwórku. Do IV ligi wróciła w końcu Crasnovia.

– I bardzo dobrze się stało. Klub został wciągnięty i wykorzystany przez pewnych ludzi, którym nie podoba się moja osoba, a marzy się rządzenie Podkarpackim-ZPN, do ich prywatnych rozgrywek. Zgodnie z zarządzeniem UEFA, klub, który wystąpi na drogę sądową przeciwko związkowi, nie wyczerpawszy procedury wewnątrzzwiązkowej, należy zawiesić. Jako zarząd Podkarpackiego ZPN nie mieliśmy wyboru. Na szczęście w Krasnym znalazły się rozsądne osoby, wybrano nowy zarząd, odcięto się od ludzi, którzy jak już mówiłem wykorzystali Crasnovię do swoich gierek i wreszcie zaistniały nowe okoliczności, dzięki którym mogłem wnioskować do odpowiedniej komisji Podkarpackiego –ZPN o ponowne rozpatrzenie wniosku o przywrócenie klubu do rozgrywek. Szkoda tylko, że klub stracił kilka miesięcy na piłkarskiej banicji.

- Co to były za okoliczności?

– Zarząd klubu zdecydowanie odciął się od działań osób, które będąc w jego poprzednich władzach, podważyły legalność ostatniego zjazdu wyborczego Podkarpackiego ZPN, kierując sprawę na drogę sądową. Ponadto władze Crasnovii podpisały zobowiązanie, że nie roszczą sobie pretensji do naszego związku.

- Crasnovia gra w IV lidze, ale Podkarpacki- ZPN nadal musi walczyć w sądzie o potwierdzenie legalności ostatniego zjazdu.

– We wrześniu mamy kolejną rozprawę. Zarzuca się nam, że zrobiliśmy wybory półtorej miesiąca przed terminem, do czego mieliśmy prawo, bo w statucie nie ma zapisane, że kadencja musi trwać dokładnie cztery lata. Ponadto prokurator dopatruje się nieprawidłowości wyborze delegatów, wybranych w powiatach, a nie w okręgach. Tymczasem statut naszego związku daje nam do tego prawo. Dodam, że już raz sąd przyznał nam rację, ale sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia.

- Czy w przypadku niekorzystnego werdyktu, Podkarpacki-ZPN musi w ogóle uznawać taki wyrok, skoro sprawa nie była rozpatrywana przed organami PZPN? Przecież to do nich w pierwszej kolejności powinna zostać skierowana.

– Też się zastanawiam. Dlatego właśnie Crasnovia została zawieszona, bo to jej były działacz zamiast do organów PZPN, ciąga Podkarpacki-ZPN przed sąd powszechny. Powiem szczerze, jestem zmęczony, tym że zamiast całą energię koncentrować na działalności w Podkarpackim-ZPN i PZPN, muszę jej część tracić na obronę związku przed atakami frustratów, którzy nie potrafią się pogodzić z tym, że nie otrzymali mandatu do sprawowania władzy od delegatów podczas wyborów.

Rozmawiał Piotr Pezdan

UEFA Futsal Cup

W Bochni rozgrywany jest preeliminacyjny turniej UEFA Futsal Cup z udziałem Wisły Krakbet, FC Baku Unitet i mistrzem Albanii KS Ali Demi. Z tym właśnie zespołem przyszło się zmierzyć Wiśle w inauguracyjnym meczu. Krakowanie wygrali ten mecz zdecydowanie 5:0 (3:0).

Z trybun spotkanie obserwował Przewodniczący Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Kazimierz Greń.

Ogromnie się cieszę z tego zwycięstwa a moja radość jest podwójna z racji tego, że było to zwycięstwo przekonywające. Gratuluję całemu zespołowi i życzę, by podobną formę zaprezentowali w sobotnim spotkaniu przeciw drużynie angielskiej – powiedział po meczu przewodniczący K. Greń.

Wisła Krakbet Kraków – KS Ali Demi 5:0 (3:0)

Bramki: Vakhula (7.), Ricardinho (8. i 30.), Douglas Neutzling (13.), Czech (34.).

Wisła: Dworzecki (Nawrat) – Douglas Neutzling, Korczyński, Ricardinho, Lebiedziński – Pater, Zastawnik, Czech, Kusia, Vakhula, Zadorozhniy, Douglas Alvaralhao, Morawski. Trener Błażej Korczyński.

Świetny start Wisły Krakbet Kraków

Futsal: Turnieje zamiast dwumeczów

We wtorek odbyło się spotkanie Kazimierza Grenia, Przewodniczącego Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej z trenerami reprezentacji narodowych. Ustalono, że w najbliższym czasie nastąpi zmiana systemu rozgrywania meczów.

Futsal: Turnieje zamiast dwumeczów

Spotkanie rozpoczął Bogdan Basałaj, zastępca dyrektora sportowego PZPN, który zaproponował, aby zaplanować terminarz reprezentacji na najbliższe dwa lata. – Chcemy, aby rok 2015 miał swój szczegółowy kalendarz, który pozwoliłby nam zaplanować różne wydatki budżetowe. To z pewnością byłoby korzystne dla wszystkich – powiedział Basałaj.

Spotkanie Futsal1

W trakcie zebrania zawnioskowano, aby od 2014 roku reprezentacje odeszły od rozgrywania spotkań w systemie dwumeczów. Pomysł został zaakceptowany przez wszystkich obecnych na spotkaniu. – Chciałbym, żeby w tym roku dorosła reprezentacja zagrała swój ostatni dwumecz. Byłoby to październikowe spotkanie ze Słowenią. Przypomnę, że jeszcze w tym roku, w listopadzie, czeka nas turniej na Słowenii, a w grudniu w Danii – mówił Kazimierz Greń, Przewodniczący KFiPP. – Turnieje są najlepszym rozwiązaniem, bo tak gra się i w Lidze Mistrzów, i w eliminacjach do mistrzostw świata, czy Europy. Grając dwumecze, drużyna nie jest fizycznie przygotowana do rozegrania trzeciego spotkania w krótkim odstępie czasowym. Najwyższy czas to zmienić – dodał Greń.

Źródło: www.pzpn.pl

Powstanie druga liga futsalu

Na wtorkowym posiedzeniu koordynatorów ds. futsalu ustalono, że jesienią wystartują rozgrywki drugiej ligi.

Powstanie druga liga futsalu

Liga będzie rozgrywana na szczeblach wojewódzkich. – Powstanie 9-10 lig, w których będzie uczestniczyło ok. 70-80 zespołów. O wszelkich szczegółach regulaminowych będziemy informować na bieżąco – wyjaśnia Kazimierz Greń, Przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Oprócz drugiej ligi, jesienią wystartują także rozgrywki Pucharu Polski. Eliminacje do finałów będą odbywać się również na szczeblach wojewódzkich.

Posiedzenia koordynatorów

Źródło: www.pzpn.pl

Jubileusz piłkarski w Skołyszynie

Historia piłkarstwa w Skołyszynie ma znacznie dłuższą tradycję, bo pierwsze drużyny zaczynały przygodę z piłką nożną niespełna sześćdziesiąt lat temu. Jednak z tamtego okresu nie zachowały się praktycznie żadne oficjalne dokumenty czy choćby strzępki zapisków, które pozwalałyby na szczegółowe odtworzenie futbolowej przeszłości. Realnym kontynuatorem tamtych wspomnień stał się powstały w 1993 roku Ludowy Klub Sportowy rozpoczęła swoje wystąpienie Edyta Hasiak- Prezes Klubu.

Z okazji jubileuszu zasłużeni działacze oraz zawodnicy klubu zostali uhonorowani odznakami„Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”. Z rąk Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie Kazimierza Grenia oraz sekretarza Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Bogusława Szczurka otrzymali je: Bogusław Byczek, Daniel Marszałek, Grzegorz Piotrowski, Tomasz Solecki, Dariusz Turek, Tomasz Zawisza- brązową), Ryszard Gorczyca, Wiesław Grzywacz, Edyta Hasiak, Bogusław Kręcisz, Stanisław Pawluś, Zenon Szura, Krzysztof Zięba- srebrną, Jerzy Hajduk- złotą.

Najwyższym Diamentowym Odznaczeniem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej nagrodzono byłego prezesa klubu Wiesława Hasiaka. Takich odznaczeń przyznanych jest dopiero dziewiętnaśie. Laureat odbierze je podczas najbliższego zjazdu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

„Gratuluję wspaniałego Jubileuszu – powiedział Kazimierz Greń- wręczając okolicznościową paterę. Podziękowania należą się przede wszystkim tym, którzy ten zespół tworzyli i tym, którzy obecnie realizują cele i założenia.”

Beskidy Futsal Cup

W Bielsku-Białej już po raz piąty rozgrywany jest międzynarodowy turniej Beskidy Futsal Cup. W tegorocznej edycji bierze udział aż 5 zagranicznych zespołów: mistrz Czech ERA-PACK Chrudim, mistrz Słowacji SLOV-MATIC FOFO Bratysława, zdobywca Pucharu Ukrainy Energia Lwów, wicemistrz Ukrainy Uragan Iwano-Frankowsk oraz czołowy zespół ligi ukraińskiej Kardinal Równe. Stawkę uzupełniają trzy polskie zespoły – oprócz gospodarzy – zdobywców Pucharu Polski Rekordu Bielsko-Biała na parkiecie można oglądać pięciokrotnego Mistrza Polski Clearex Chorzów oraz beniaminka Futsal Ekstraklasy GAF-Jasną Gliwice.

Drugi dzień rywalizacji z trybun obserwował przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń, który do Bielska-Białej przyjechał na zaproszenie Janusza Szymury prezesa BTS „Rekord”, głównego organizatora turnieju. Janusz Szymura niedawno objął stanowisko prezesa Futsal Ekstraklasy, była to zatem doskonała okazja do rozmów o przyszłości futsalu w jego krajowym wydaniu. Dobra atmosfera i wyjątkowo wysoki poziom sportowy zawodów sprzyjał planowaniu wspólnych inicjatyw
na rzecz rozwoju piłki halowej w Polsce.

Więcej informacji o turnieju (oraz zdjęcia): www. beskidyfutsalcup.pl

Wręczenie Pucharów

Pierwsze miejsca w tabelach po rundzie wiosennej premiowane są awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Dobrym obyczajem stało się w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, wręczanie pucharów honorujących awansujące kluby. Pamiątkowe puchary z tej okazji, jak co roku, wręczał prezes Kazimierz Greń. W miniony weekend miało to miejsce w Jarosławiu, Wólce Pełkińskiej i Sieniawie.

Wszystkim beniaminkom życzymy powodzenia oraz piłkarskich sukcesów!
jksjaroslawjksjaroslaw2Awans klubu JKS Jarosław do III ligi.

wolczankawolczanka1
Gratulacje dla Wólczanki Wólki Pełkińskiej z okazji awansu do IV ligi.

KOMUNIKAT

W dniu wczorajszym 12.08. na wniosek prezesa Podkarpackiego ZPN Kazimierza Grenia zebrała się w trybie nadzwyczajnym Komisja Odwoławcza Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Tematem posiedzenia była sprawa KS Crasnovia Krasne. Ponowne rozpatrzenie spraw dotyczących tego klubu było możliwe na skutek zaistnienia nowych okoliczności w przedmiotowej sprawie.

Decyzją Komisji, KS Crasnovii Krasne zostało przywrócone członkostwo w strukturach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
Werdykt ten umożliwia seniorom na uczestniczenie w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi w sezonie 2013/2014 a grupom młodzieżowym rywalizację w ligach na dawnym poziomie rozgrywkowym, o co szczególnie zabiegał prezes związku Kazimierz Greń.