Region`s Cup Podkarpacki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 4:0 (1:0)

Mecz przebiegał pod dyktando reprezentacji Podkarpacia, która w drugiej połowie posiadała przygniatającą przewagę. Oblicze meczu wynikało ze stuprocentowej realizacji założeń taktycznych i (pomimo upału) ogromnego zaangażowania zawodników w grę.

Zachodniopomorski: Szczerbik – Bidny, Galoch, Kapecusz, Sasin (65` Otocki) Lachor (32` Kuźmicz), Murawski, Szewczykowski, Świercz (46` Waligórski), Zyliński, Wittwrodt.

Podkarpacki ZPN: Daniel- Kardyś, Czopko, Łuczka (66` Tabisz), Skała, Załucki, Skiba, Dąbek (42` Kocur), Brocki (60` Buczek), Kazek (77` Mumia), Wanat (84` Broda).

Bramki: Brocki, Wanat, Buczek, Skiba

Sędziowie: Robert Marciniak oraz Rafał Greń i Bartosz Barć

regions-pod-zach

regions-pod-zach1

Regions’ Cup: Dolnośląski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 4:0 (2:0)

W drugim wtorkowym spotkaniu bezdyskusyjne zwycięstwo odniosła drużyna Dolnośląskiego ZPN. Podopieczni trenerów Drączkowskiego i Jobczyka przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku.
Potwierdzili tym samym, że przylepienie im etykietki faworytów nie było na wyrost.

Tabela:
1. Dolnośląski ZPN – 1 3 4-0
2. Mazowiecki ZPN – 1 1 0-0
3. Podkarpacki ZPN – 1 1 0-0
4. Zachodniopomorski ZPN – 1 0 0-4

Dolnośląski ZPN: Krawczyk – Mądrzejewski, Gołembiowski, Jakóbczyk (60` Wójcik), Kuriata, Babeczko, Śmiałowski (77` Leśniarek), Zieliński (71` Żbik), Boczarski (66` Maciejewski), Paszkowski (44` Deska), Kula.

Zachodniopomorski ZPN: Otocici –Bidny, Galoch, Kapecusz, Kuśmicz (37` Sasin), Lachor, Murawski, Szewczykowski, Świercz (57` Firek, 77` Szerbik), Waligórski (37` Wittwrot), Zyliński.

Bramki: 1:0 – Gołembiowski , 2:0 Jakóbczyk, 3:0 Zieliński, 4:0 Żbik

Sędziowie: Marciniak Robert oraz Witoń Marek, Chmura Piotr

W środowych meczach zagrają:
Podkarpacki ZPN – Zachodniopomorski ZPN – Lesko, godz. 11.00
Mazowiecki ZPN – Dolnośląski ZPN – Nowotaniec , godz. 17.00

regions-dolnosl-zach

regions-dolnosl-zach1

Region`s Cup – otwarcie i start

Przed pierwszym spotkaniem na stadionie w Lesku nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Powitania oraz życzenia wygranej w sportowej rywalizacji przekazali piłkarzom burmistrz Leska Barbara Jankiewicz i prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń.

Spiker zawodów odczytał list od prezesa Zbigniewa Bońka skierowany do uczestników turnieju.

Po ceremonii otwarcia na murawie pojawili się bohaterowie tego przedpołudnia, reprezentanci woj. mazowieckiego i podkarpackiego. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Mazowiecki ZPN – Podkarpacki ZPN – 0:0

Spotkanie miało wyrównany przebieg, choć obie drużyny na zmianę kilkuminutowymi fragmentami gry uzyskiwały lekką przewagę. Pomimo tego żadnej z nich nie udało się udokumentować tego zdobyczą bramkową. Czy ten remis będzie przeszkodą dla którejś z drużyn w sięgnięciu po końcowy sukces okaże się dopiero w piątek?

Mazowiecki ZPN: Wysocki – Gołuch, Karaś, Wielgosz (85` Pełka), Walewski, Brągacz, Wielgosz, Ćwik, Puciński (78` Cichowski), Tarnowski (65` Baran), Sadowski (87` Witkowski).

Podkarpacki ZPN: Daniel – Kardaś, Czopko, Łuczka, Skała, Skiba (62` Broda), Tabisz (62` Załucki), Dąbek (40` Kazek), Kocur (40` Sobolak), Brocki, Buczek (57` Wanat).

Sędziowali: Złotnicki Mateusz oraz Witoń Marek i Chmura Piotr.

regions-otwarcie

regions-otwarcie2

Region`s Cup

Poniedziałek, to kolejny pracowity dla organizatorów i poszczególnych reprezentacji dzień. Kwaterowanie, treningi oraz dopinanie szczegółów organizacyjnych wypełniały godziny, tego poprzedzającego rozgrywki upalnego dnia. O dwudziestej obyła się oficjalna odprawa techniczna sprawnie poprowadzona przez prezesa K. Grenia. Trenerzy i kierownicy drużyn zapoznali się z terminarzem i miejscem gier. Komisja Techniczna wraz z sędziami turnieju wypełniając stosowne protokoły ustaliła barwy strojów drużyn na poszczególne spotkania. We wtorek pierwsze mecze.

Lesko – Mazowiecki ZPN – Podkarpacki ZPN – godz. 11.00

Nowotaniec – Dolnośląski ZPN – Zachodniopomorski ZPN –godz. 17.00

odprawa-techniczna

odprawa-techniczna1

Jubileusz 65-lecia klubu sportowego Karpaty Klimkówka

Nie przypuszczałem, że sukcesy tego klubu to także narciarstwo. Cieszy fakt, że tak wiele osób uprawiało tutaj sport. Gratuluję wspaniałego Jubileuszu i mam nadzieję, że miejscowość ta zawsze będzie znajdować się na mapie sportowego Podkarpacia” – tak mówił w Klimkówce k. Rymanowa, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń.

W sobotę 27 lipca 2013 roku, Gminny Ludowy Klub Sportowy „KARPATY” w Klimkówce świętował 65-lecie swojego powstania i 50-lecie powołania sekcji piłki nożnej. Uroczystości jubileuszowe odbyły się na piłkarskim stadionie. Uczestniczyli w niej dawni i obecni działacze sportowi, zawodnicy i trenerzy związani z klubem sportowym. Udział wzięli także zaproszeni goście, władze samorządowe gminy Rymanów. Obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie- Henryk Smolik, Burmistrz Gminy Rymanów- Wojciech Farbaniec, jego zastępca Jan Materniak oraz sekretarz Marek Penar. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej reprezentowali Prezes Kazimierz Greń i Sekretarz Bogusław Szczurek. Z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie przybyli Prezes Jan Ciupka oraz Sekretarz Andrzej Włodarski.

Podczas uroczystości została przedstawiona 65-letnia historia klubu, który w dniu 14 lutego 1948 roku oficjalnie został zarejestrowany przez grupę chłopców.

Jubileusz stał się również okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych działaczy. Prezes Kazimierz Greń uhonorował 16 działaczy brązowymi, srebrnymi i złotymi odznakami „Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”. Później zwrócił się do Prezesa Klubu Mariana Różowicza: „Niech ta okolicznościowa patera będzie skromnym wyrazem wdzięczności za to, co robicie dla piłki nożnej i sportu. Niech dobra atmosfera współpracy klubu z samorządem trwa dalej. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów”.

klimkowka

Spotkanie z klubami w Podokręgu Dębica

W minioną sobotę, w Pustyni, odbyło się spotkanie organizacyjne z klubami Podokręgu Dębica, które zorganizował prezes Wiesław Lada wraz z wiceprezesem Bronisławem Błaszkiewiczem. Na spotkaniu omawiane były bieżące sprawy jak również sprawy związane z rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego 2013/2014. Gościem spotkania był Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń. Kolegium Sędziów Podokręgu Dębica reprezentował przewodniczący Krzysztof Lipczyński.

Region`s Cup – finały krajowe na Podkarpaciu

Tegoroczne finały krajowe Region`s Cup zostały zorganizowane na Podkarpaciu. Mecze finałowe będą rozgrywane na stadionach w Lesku i Nowotańcu, miejscowościach położonych w malowniczych Bieszczadach. Sztab organizacyjny z prezesem Kazimierzem Greniem na czele przybył do Zespołu Wypoczynkowego „Jawor” nad Soliną, miejsca zakwaterowania ekip z Podkarpacia i Dolnego Śląska, już w sobotę.

W niedzielne przedpołudnie jako pierwsza zameldowała się ekipa podkarpacka, która odbyła swój pierwszy trening (rozbieganie) na boisku w Lesku.

W niedzielę po popołudniowej jednostce treningowej w Nowotańcu, do miejsca zakwaterowania przybędzie ekipa Dolnośląskiego ZPN.

Pozostałe dwie reprezentacje (Mazowiecki i Zachodniopomorski ZPN) zakwaterowane w Zajeździe „Gawra” spodziewane są w poniedziałkowe przedpołudnie.

final-regions

final-regions1

Dopinanie ostatnich przygotowań do turnieju.

Spotkanie z klubami Łańcut

Przyszła kolej na drużyny grające w klasie A2, B3 i B4 powiatu łańcuckiego. Ponad trzydzieści klubów było reprezentowanych na spotkaniu z prezesem Kazimierzem Greniem, wiceprezesem Markiem Hławko, wiceprezesem Podokręgu Rzeszów Józefem Wroną, przewodniczącym Wydz. Gier Podokręgu Rzeszów Kamilem Hajdukiem, wiceprzewodniczącym Wydz. Dyscypliny Podokręgu Rzeszów Alfredem Kuśtą.
Sędziów reprezentował Mateusz Warzocha a gościem honorowym był przedstawiciel firmy YesSport (sponsor IV ligi) Paweł Handzel.
Tak liczna plejada gości była reprezentatywna, by szczegółowo zapoznać przedstawicieli klubów z wszelkimi zmianami regulaminowymi przed nowym sezonem.
Szczera dyskusja, jaka miała miejsce dobrze wróży przed nadchodzącymi meczami mistrzowskimi.

spotkanie-lancut